Polska

Szpital Narodowy: członkowie personelu wśród pierwszych zaszczepionych przeciw COVID-19 osób w Polsce

Członkowie personelu Szpitala Narodowego w Warszawie znaleźli się w gronie pierwszych osób w Polsce, które zaszczepiły się przeciw COVID-19. Łącznie od początku działalności placówki hospitalizowano w niej 285 osób – przekazano we wtorkowym komunikacie.

Szpital na Stadionie Narodowym działa jako filia CSK MSWiA. Podał on, że w poniedziałek o godzinie 23.59 przebywało w nim 52 pacjentów.Ma on przygotowane 84 łóżka dla chorych na COVID-19.

“W ciągu tygodnia szpitale 42 razy kontaktowały się z SN. Do hospitalizacji przyjęto 30 osób. Łącznie od początku działalności liczba hospitalizowanych wynosi 285 osób. W niedzielę 27 grudnia rozpoczęły się szczepienia lekarzy i pracowników medycznych przeciw COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień” – czytamy w komunikacie szpitala.

Z komunikatu wynika, że członkowie personelu medycznego szpitala naleźli się w gronie pierwszych osób w Polsce, które przyjęły szczepionkę przeciw COVID-19. “Wszyscy zaszczepieni czują się bardzo dobrze” – podkreślono.

“Rozpoczęliśmy szczepienia w Szpitalu Narodowym tych, którzy na stałe stykają się z osobami chorymi na covid bo oni najbardziej tych szczepień potrzebują. Każdego dnia będziemy szczepić kolejnych lekarzy i pielęgniarki i ratowników medycznych” – powiedział cytowany w komunikacie ordynator Oddziału Zachowawczego Szpitala Narodowego dr n. med. Jacek Nasiłowski.

Dodał, że szczepienia dają nadzieję na to, że będziemy mogli normalnie żyć, bo nabędziemy odporność na COVID-19.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close