BiznesPolska

PRCH: odwiedzalność centrów handlowych nadal niższa niż przed pandemią

Tygodniowa odwiedzalność centrów handlowych w lipcu tego roku oscyluje w granicach 82-87 proc. w porównaniu do wyników z 2019 roku. W stosunku do roku 2020 widać wzrost o 3-8 proc. – wynika ze środowe informacji Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Tygodniowa odwiedzalność centrów handlowych w lipcu tego roku oscyluje w granicach 82-87 proc. w porównaniu do wyników z 2019 roku. Porównując lipiec 2021 do lipca 2020 r., można zauważyć tendencję wzrostową. W pierwszym tygodniu centra handlowe odwiedziło o 8 proc. osób więcej niż rok temu w analogicznym okresie, a w pozostałe tygodnie miesiąca wyniki wahają się od 103 do 107 proc. – napisano w informacji prasowej Polskiej Rady Centrów Handlowych na temat wskaźnika PRCH Daily Footfall Index. Jak wskazano, pokazuje to rosnące zainteresowanie klientów powrotem do stacjonarnych zakupów oraz rozrywki i gastronomii w centrach.

„Rosnąca z miesiąca na miesiąc odwiedzalność centrów handlowych oraz utrzymujące się trendy powrotu do zakupów stacjonarnych napawają optymizmem. Jednak wciąż patrzymy z niepokojem na zbyt wolno postępujący program szczepień i niebezpieczeństwo kolejnej fali pandemii. PRCH apeluje zarówno do społeczeństwa, jak i do władz o przyspieszenie procesu szczepień. Zwracamy uwagę na konieczność osiągnięcia zbiorowej odporności poprzez masowe szczepienia, ale równolegle prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka, gdyż klienci często zapominają o istniejącym wciąż zagrożeniu kolejnymi zachorowaniami i zamrożeniem gospodarki” – powiedział cytowany w komunikacie dyrektor zarządzający PRCH Krzysztof Poznański.

Dane PRCH pokazują, że najlepszy dzienny wynik, podobnie jak w czerwcu, dotyczy soboty. 10 lipca centra odwiedziło średnio prawie 17 tys. osób i był to o 12 proc. lepszy wynik niż w analogicznym dniu sprzed pandemii, w 2019 r.

Jak wskazano w informacji PRCH, wzrosty odwiedzalności centrów odnotowano we wszystkich regionach Polski – zróżnicowane liczby w zależności od części kraju. Odwiedzalność w lipcu 2021 w stosunku do 2020 r. w centralnym regionie wzrosła aż o 12 proc., we wschodniej części kraju – o 8 proc., a w regionie południowo-zachodnim o niemal 7 proc.

Odnotowano wyraźny wzrost odwiedzin w bardzo dużych centrach o powierzchni powyżej 60 tys. m kw. GLA. W lipcu wynosił on 115 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Podobnie w obiektach bardzo małych (o powierzchni od 5-20 tys. m kw.) zanotowano wzrost odwiedzalności o 14 proc. (PAP)

Autor: Marek Siudaj

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close