Zdrowie

Ministerstwo Zdrowia o programie bezpłatnych leków

Ministerstwo Zdrowia informuje: Program bezpłatnych leków został rozszerzony. Od 1 września osobom powyżej 65 lat oraz dzieciom i młodzieży poniżej 18 lat wybrane leki przysługują bezpłatnie.

Prawo do bezpłatnych leków przysługuje osobom, którym lekarz wystawił receptę nie wcześniej niż 30 sierpnia.

Taka recepta musi zawierać odpowiedni kod: „S” – w przypadku recept wystawianych dla seniorów i „DZ” – w przypadku recept wystawianych dla dzieci i młodzieży. Taką receptę można realizować od 1 września. Kod „S” i „DZ” nie może być uzupełniony na etapie realizacji recepty.

Wykaz bezpłatnych leków dla osób 65+ i 18- znajduje się na stronie internetowej ministerstwa zdrowia, jako załącznik pt. „Wykaz leków 65+ i 18-”:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/obwieszczenie-ministra-zdrowia-z-dnia-30-sierpnia-2023-r-w-sprawie-wykazu-refundowanych-lekow-srodkow-spozywczych-specjalnego-przeznaczenia-zywieniowego-oraz-wyrobow-medycznych-na-1-wrzesnia-2023-r

Bezpłatne są leki, które dotychczas podlegały częściowej refundacji. W wykazie jest większa niż dotychczas liczba leków dostępnych dla seniorów (3789 pozycji) oraz nowa lista leków dla dzieci i młodzieży (2825 pozycji).

Recepty bez kodów “S” i “DZ” są realizowane na zasadach obowiązujących przed 30 sierpnia 2023 r.(PAP)

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close