UrodaZabiegi kosmetyczne

Peelingi chemiczne – piękna i zdrowa skóra

Peeling chemiczny jest jednym z odmian peelingu, którego zadaniem jest usunięcie martwego naskórka, poprzez nałożenie na skórę mieszanki chemicznej składającą się z odpowiednich substancji. Zabieg wykonuje się przede wszystkim na twarz, jednak coraz częściej z powodzeniem ten rodzaj peelingu wykorzystywany jest również na szyje bądź dłonie.

Peelingi chemiczne stosuje się w celu poprawy kondycji skóry, dodatkowo można z jego pomocą redukować zmarszczki, blizny oraz przebarwienia skóry. Do peelingu chemicznego kwalifikują się osoby, które posiadają skórę zniszczoną słońcem, widoczne zmarszczki, przebarwienia lub blizny na skórze twarzy.

Peelingi chemiczne nie wymagają anestezji, dają długotrwałe rezultaty i nie wymagają okresu rekonwalescencji, co często jest konieczne przy zabiegach w większym stopniu ingerujących w ludzki organizm.

Jesień i zima to najlepsza pora roku na wykonywanie peelingów chemicznych, które m.in. rozjaśniają skórę. Jeżeli po lecie pozostały nam przebarwienia, piegi lub plam i chcemy się ich pozbyć, to powinniśmy się umówić na zabieg z wykorzystaniem peelingów chemicznych właśnie w tych porach roku. Dlaczego nie w lecie? Zaleca się przeprowadzanie takich zabiegów tylko wtedy, gdy nie ma silnego słońca.

Jakie są rodzaje peelingów chemicznych, który wybrać? Szczegółowe informacje znajdziecie na naszym portalu dla kobiet, tutaj: Peelingi chemiczne, o peelingach i ich zastosowaniu opowiada Monika Wilk, kosmetolog, wykładowca na wydziale kosmetologii i właścicielka salonu kosmetycznego Twoje mini spa w Krakowie.

Tagi

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close