UrodaZabiegi kosmetyczne

Dermapen – mezoterapia mikroigłowa

Zabieg dermapen polega na bardzo gęstym nakłuwaniu wybranej okolicy poddanej zabiegowi, którą chcemy zregenerować. Pod wpływem takiego działania na skórze powstaje tysiące malutkich nakłuć, które można nazwać mikrorankami. Dochodzi do mikrourazów i mikrokrwawień, przez co krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi aktywują się. Krew wydostająca się z uszkodzonych naczyń aktywuje czynniki wzrostu takie jak:

  • transformujący czynnik wzrostu TGF,
  • płytkowy czynnik wzrostu PDGF,
  • naskórkowy czynnik wzrostu EGF,
  • czynniki wzrostu fibroblastów FGF.

Uwalniające się w skórze czynniki wzrostu:

  • przyspieszają rozwój, dzielenie i różnicowanie się komórek;
  • stymulują fibroblasty i komórki macierzyste,
  • pobudzają tworzenie się elastyny, kolagenu, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów, a także innych składników macierzy międzykomórkowej; poprawiają mikrokrążenie w skórze,
  • korzystnie wpływają na jakość połączeń międzykomórkowych.

Pod wpływem nakłuć uruchamiają się naturalne procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek.

Nakłucia powodują nie tylko uwalnianie się płytek krwi, ale również białych krwinek z krwi, które mają za zadanie usuwanie uszkodzonych i niepotrzebnych już fragmentów tkanek.

Jakie są efekty zabiegu dermapen?

Wprowadzając jakikolwiek zabieg do salonu, testuję go najpierw na sobie. Tak było również z Dermapenem. Jak wygląda zabieg, jakie efekty zauważyłam na swojej skórze? O tym przeczytasz na moim blogu Zadbana i piękna w artykule: Dermapen – jak działa? jak wygląda zabieg? jakie efekty?

Efekty zabiegu: Dermapen przed i po zabiegu

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Monika Wilk-Głodzik

Kosmetolog, prowadząca zajęcia na wydziale kosmetologii, właścicielka salonu kosmetycznego Twoje Mini Spa w Krakowie. Autorka blogów www.zadbanaipiekna.pl i www.domoweminispa.pl

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close