Uroda

Kurkuma – jak działa na naszą skórę

Kurkuma – jedna z najzdrowszych przypraw na świecie stała się obecnie hitem sezonu i to nie ze względu na właściwości kulinarne! Jak wykorzystać tę popularną przyprawę do dbania o swoją cerę i zdrowie, jakie efekty może przynieść jej stosowanie? Już wyjaśniam.

Kurkuma to suszone i mielone kłącza byliny Currcuma longa (ostryż długi, turmerika) z gatunku imbirowatych. Powszechnie kurkuma stosowana jest jako przyprawa orientalna, stanowi także istotny składnik popularnej mieszanki curry. Jej głównym aktywnym składnikiem jest kurkumina – organiczny związek chemiczny o silnym działaniu antyoksydacyjnym i przeciwzapalnym.

Kurkumina od wielu wieków była wykorzystywana w medycynie naturalnej, a dziś zaliczana jest do Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej (Complementary and Alternative Medicine). Ostatnie badania potwierdzają jej wyjątkowe, lecznicze właściwości – m.in. hamowanie wzrostu komórek nowotworowych, zapobieganie demencji i chorobie Alzheimera, łagodzenie objawów alergii i chorób autoimmunologicznych, opóźnianie procesów starzenia. Jej regularne stosowanie może przynieść nam wiele korzyści przede wszystkim dla zdrowia, a przy okazji… dla urody.

Jak działa kurkuma? Jaki ma wpływ na naszą cerę i jakie jest jej zastosowanie w kosmetologii? O tym opowiadam na moim blogu Zadbana i piękna: Kurkuma – poznaj jej niezwykłe właściwości

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Monika Wilk-Głodzik

Kosmetolog, prowadząca zajęcia na wydziale kosmetologii, właścicielka salonu kosmetycznego Twoje Mini Spa w Krakowie. Autorka blogów www.zadbanaipiekna.pl i www.domoweminispa.pl

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close