Kultura

IV Galicyjska Aukcja Sztuki Współczesnej

Czwarta Galicyjska Aukcja Sztuki Współczesnej wyjątkowo odbędzie się online z możliwością śledzenia licytacji na żywo. Ze względu na sytuację związaną z epidemią wirusa COVID-19 zdecydowaliśmy się czwartą odsłonę aukcji udostępnić zainteresowanym na dwóch internetowych platformach aukcyjnych: Artinfo.pl oraz Onebid. Oczywiście dla zainteresowanych istnieje możliwość zobaczenia poszczególnych prac w krakowskiej siedzibie galerii.

Na aukcji prezentujemy prace klasyków współczesności, czołowych przedstawicieli polskiej sztuki II połowy XX wieku oraz artystów średniej generacji i przedstawicieli sztuki aktualnej o ugruntowanej pozycji na rynku sztuki.

Organizator : Art Agenda Nova, ul. Batorego 2, 31-135 Kraków, nova.art.pl

17 czerwca 2020, godz. 19.00

Katalog aukcyjny dostępny na platformie Artinfo.pl i OneBid

W naszej ofercie znajdą Państwo niemal 60 prac najciekawszych artystów polskiej sztuki współczesnej. Zainteresowani mogą nabyć na aukcji serię wydruków Stanisława Dróżdża, akwarelę Jana Tarasina, prace na papierze Franciszka Starowieyskiego i Zdzisława Beksińskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów a także dwie prace Andrzeja Szewczyka (z cyklu Wałki oraz kolaż Pistacje). W katalogu znaczące miejsce zajmują prace olejne, akwarela oraz prezentowane po raz pierwszy memorabilia Jerzego Dudy-Gracza. Warto zwrócić uwagę na różne oblicza abstrakcji jakie reprezentują na naszej aukcji obrazy Michała Zawady oraz Leszka Lewandowskiego. Podczas aukcji można także wzbogacić swoją kolekcję o prace rysunkową i malarską Mikołaja Starowieyskiego czy prace artystów związanych z nurtem street-artu: Chazme, Sławka Zbiok Czajkowskiego, Pikasa czy Sepe.

Nie zabraknie również prac artystów związanych z nurtem sztuki krytycznej: Alicji Żebrowskiej oraz Pawła Althamera. Można zalicytować również brulion z rysunkami Wilhelma Sasnala oraz obiekt Roberta Kuśmirowskiego.

Czwarta Galicyjska Aukcja Sztuki Współczesnej to także okazja do zapoznania się z dorobkiem twórców młodszej generacji o uznanej pozycji na rynku sztuki i znaczącym artystycznym dorobku. Na uwagę zasługuje obraz Łukasza Surowca, artysty nominowanego w roku 2018 do nagrody „Paszporty Polityki” oraz finalisty konkursu „Spojrzenia” organizowanego przez Deutsche Bank i Narodową Galerię Sztuki Zachęta. Dostępne będą prace malarskie Andrzeja Żygadło, Tomka Kowalskiego, Michała Chudzickiego czy Bartka Buczka. Na aukcji znajdą Państwo również trzy propozycje prac Normana Leto, twórcy uznanego filmu „Photon” oraz laureata „Paszportu Polityki” w kategorii sztuki wizualne – dwa obrazy malarskie oraz rzeźbę z metalu „Projekt Falotronu” – pracę z filmu prezentowanego na wystawie zbiorowej “Co widać. Polska sztuka dzisiaj” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 2014 roku oraz pracę Bartosza Kokosińskiego – wielokrotnego zdobywcy pierwszego miejsca w rankingu Kompasu Młodej Sztuki.
W katalogu aukcyjnym znajdą Państwo również dzieła takich artystek jak symboliczny obraz Aldony Mickiewicz, praca na papierze Janiny Kraupe-Świderskiej, Zuzanny Bartoszek, Natalii Bażowskiej, Martyny Czech czy obraz Karoliny Jabłońskiej a także praca z cyklu „Kalendarz” autorstwa Agnieszki Polskiej. Wśród prac dostępnych na aukcji znajduje się także surrealizujący obraz autorstwa związanej z poznańską grupą Penerstwo Magdaleny Starskiej.

Artystów najmłodszych generacyjnie reprezentują prace Sylwii Brzyszczyk oraz Gossi Zielaskowskiej

Trzecia edycja Galicyjskiej Aukcji Sztuki Współczesnej to również okazja do nabycia pierwszy raz prezentowanej na rynku sztuki ręcznie wykonanej teki kolekcjonerskiej Jerzego Nowosielskiego „Mandylion”, zawierającej 10 certyfikowanych prac wykonanych w technologii Digigraphie. Prace przestawiają reprodukcje prac o tematyce sakralnej znajdujących się w Cerkwii P.W. Zaśnięcia Matki Boskiej w Krakowie.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close