Biznes

PRCH: centra handlowe w sierpniu odwiedziło prawie tyle samo osób co przed pandemią

Liczba osób odwiedzających centra handlowe w sierpniu tego osiągnęła poziom 94 proc. odwiedzalności z 2019 r., czyli sprzed pandemii – poinformowała w środę Polska Rada Centrów Handlowych. Jednocześnie odwiedzalność była wyższa o 17 proc. od odnotowanej w sierpniu 2020 r.

Według PRCH ostatnie wyniki pokazują, że liczba klientów powracających do stacjonarnych zakupów w centrach handlowych rośnie z miesiąca na miesiąc – w sierpniu centra odwiedziło o 4 proc. kupujących więcej niż w lipcu i jest to jak dotąd najwyższy rezultat w tym roku.

“Rosnące z miesiąca na miesiąc wyniki odwiedzalności centrów handlowych oraz obroty firm prowadzących w nich działalność, wracające do poziomów sprzed pandemii, napawają optymizmem. Większy koszyk zakupowy oraz spadający udział sprzedaży internetowej w miesiącach, gdy galerie handlowe mogą działać bez ograniczeń pokazują, jak ważnym miejscem zakupów dla Polaków są centra handlowe” – powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor zarządzający PRCH Krzysztof Poznański.

Jak podaje PRCH odwiedzalność jest dość mocno zróżnicowana w zależności od badanego regionu. Najwyższe wyniki w sierpniu odnotowano w regionie południowo-zachodnim, a niższe wyniki osiągnęły centra w regionie wschodnim. Najwyższy poziom odwiedzalności odnotowano w aglomeracji łódzkiej. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close