Świat

W PE rezolucja dot. odpowiedzi Unii na społeczne i gospodarcze skutki wojny na Ukrainie

Europosłowie mają wezwać w rezolucji do zabezpieczenia obywateli UE przed ekonomicznymi i społecznymi skutkami rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie.

W czwartek na sesji plenarnej PE w Brukseli odbędzie się głosowanie nad rezolucją, proponującą działania, przy pomocy których UE i jej państwa członkowskie mogą ograniczać negatywne skutki wojny na Ukrainie i sankcji nałożonych na Rosję.

Posłowie do PE uważają, że złagodzenie ich wpływu nie tylko pomoże obywatelom UE przetrwać ten trudny okres, ale także pomoże utrzymać determinację opinii publicznej we wspieraniu Ukrainy i nałożeniu kolejnych sankcji gospodarczych na Rosję. Rezolucja podsumowuje debatę plenarną w tej sprawie, która odbyła się na początku maja.

Również w czwartek posłowie będą debatować o europejskiej solidarności i bezpieczeństwie energetycznym w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę i konsekwencjach wstrzymania przez Rosję dostaw gazu do Polski i Bułgarii.

EuroPAP News

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close