Biznes

Szybka Paczka w Krakowie otwarta – pierwszy w Polsce rower kurierski

Pod Wawelem ruszył punkt firmowy Szybkiej Paczki. Uruchomiła go firma kurierska GLS. Przesyłki na Starym Mieście dostarcza riksza skonstruowana specjalnie do przewozu paczek.

Firmowy punkt Szybkiej Paczki GLS, pierwszy w Krakowie i Małopolsce, jest zlokalizowany przy ul. Dietla 93, blisko skrzyżowania z ul. Starowiślną. Służy również jako stacja przeładunkowa dla przesyłek adresowanych do odbiorców w okolicy. I to stacja na razie jedyna w swoim rodzaju: paczki adresowane do adresatów w okolicy rozwozi kurier poruszający się rikszą. Dokładniej, jest to rower kurierski zbudowany specjalnie na potrzeby tego rodzaju usług. Takiego pojazdu jeszcze nigdzie w Polsce nie było. Dlaczego GLS zdecydował się na wprowadzenie nowatorskiego w naszym kraju rozwiązania akurat pod Wawelem?

– W sercu Krakowa jest duża strefa ograniczonego wjazdu dla pojazdów silnikowych. Natomiast riksza bez problemu i zgodnie z obowiązującymi przepisami dojeżdża bezpośrednio do odbiorców. Lokalizacja przy ul. Dietla pozwala nam połączyć rozwiązania ekologiczne z Szybką Paczką – mówi Małgorzata Markowska, marketing manager GLS Poland.

Co w środku Szybkiej Paczki?

W nowym punkcie klienci mają do dyspozycji znacznie szerszy zakres usług niż w typowym punkcie nadania i odbioru. Po pierwsze, można tu odebrać lub wysłać przesyłkę również za pobraniem. Na miejscu możemy kupić opakowanie dopasowane do wymiarów przesyłki. Jest także punkt pakowania, w którym łatwo i szybko, w razie potrzeby przy pomocy pracowników punktu, przygotujemy paczkę do wysyłki.

– Cały zespół punktu stanowią pracownicy GLS. Zapewniamy sprawną i szybką obsługę – dodaje Małgorzata Markowska,

Co ciekawe, integralną częścią punktu jest również przymierzalnia. Dlaczego? Dla wygody odbiorców, przede wszystkim klientów sklepów internetowych. Od razu po odebraniu przesyłki z zamówioną odzieżą można sprawdzić, czy produkt odpowiada oczekiwaniom. Jeśli nie, natychmiast można przesyłkę zwrócić.

Jednak punkt pakowania i przymierzalnia na razie, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie zostały jeszcze udostępnione.

Płatności w punkcie Szybkiej Paczki można dokonywać kartą lub BLIKIEM. Punkt przy ul. Dietla działa od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19. Co więcej, klienci mogą nadal bez przeszkód wysyłać paczki do krajów UE, w których operuje GLS.

Swój pierwszy firmowy punkt Szybkiej Paczki GLS otworzył przed rokiem w Poznaniu. Natomiast od 10 lat rozwija się sieć punktów nadania i odbioru (prowadzonych przez partnerów GLS), których liczba w całej Polsce przekroczyła już 1000.

Grupa GLS to jeden z liderów jakości w europejskiej logistyce przesyłek. Cała sieć operatora, za pośrednictwem spółek-córek oraz partnerów transportowych, obejmuje 45 krajów, w tym USA i Kanadę.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close