PodróżeŚwiat

Niebiańska plaża zostanie zamknięta

Maya Bay, jedna z najpiękniejszych plaż w Tajlandii zostanie zamknięta dla turystów.

Plaża Maya Bay to jedno z najpopularniejszych miejsc w Tajlandii, zostało ono rozsławione dzięki filmowi “Niebiańska plaża”, w którym zagrał m.in. Leonardo DiCaprio. Od premiery filmu w 2000 roku na Maya Bay zaczęły przyjeżdżać tłumy turystów, niemal każdego dnia przebywa tam ok. 5 tys osób przez co najbardziej ucierpiała znajdująca się tam rafa koralowa. I to ze względu na nią i możliwość jej regeneracji władze Tajlandii postanowiły tymczasowo zamknąć plażę dla turystów w okresie od czerwca do września 2018 roku.

Wyspy Phi Phi

Grupa wysp, należących do Tajlandii, położona między wyspą Phuket a stałym lądem. Wchodzą w skład prowincji Krabi. Największą i jedyną stale zamieszkaną wyspą jest Ko Phi Phi Don. Druga pod względem wielkości wyspa Ko Phi Phi Lee, znana ze swoich plaż, jest równie często odwiedzana przez turystów. Pozostałe wyspy tworzą rozrzucone po morzu wapienne skały.

26 grudnia 2004 wyspy bardzo ucierpiały przez 10-metrowe fale tsunami, wywołane przez silne trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close