BiznesŚwiat

Holandia: kilkadziesiąt biur podróży pozywa MSZ w związku z zaleceniami covidowymi

Kilkadziesiąt biur podróży pozywa do sądu MSZ Holandii. Ich zdaniem resort dyplomacji cały czas zniechęca do podróży zagranicznych ze względu na pandemię Covid-19, co powoduje straty w sektorze turystycznym.

„Domagamy się rzetelnych porad dla podróżujących” – napisali w oświadczeniu przedstawiciele biur. Ich zdaniem odradzanie podróży poza granice Unii Europejskiej nie jest już uzasadnione.

„Aktualne porady dotyczące podróży nie uwzględniają ochronnego działania szczepień” – argumentują przedstawiciele branży turystycznej i domagają się, aby MSZ w swoich poradach dokonał podziału na rekomendacje dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi i tych, którzy preparatu nie przyjęli.

Firmy turystyczne twierdzą, że ryzyko dla osób zaszczepionych jest minimalne i dlatego powinny one mieć możliwość bezpiecznego podróżowania poza UE. Porady wydane przez MSZ Holandii nie są wiążące, ale mogą zniechęcić podróżnych.

„Pracujemy nad nowymi wytycznymi” – poinformowano PAP w biurze prasowym resortu spraw zagranicznych. Urzędnicy w MSZ nie otrzymali jeszcze informacji o pozwie z roszczeniami branży turystycznej.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek (PAP)

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close