Kraków

Małopolskie: rośnie liczba pacjentów z covid w szpitalach

Z 92 do 108 w ciągu doby wzrosła liczba pacjentów z COVID-19 hospitalizowanych w małopolskich szpitalach. “To nie są dobre wieści. Szpitalne łóżka na oddziałach covidowych zaczynają się znowu błyskawicznie zapełniać” – napisał w środę wieczorem wojewoda Łukasz Kmita.

W poście w mediach społecznościowych wojewoda małopolski poinformował, że we wtorek liczba hospitalizowanych z COVID-19 wynosiła 92. W środę wzrosła o 16, czyli do 108.

“Wspólnie z dyrektorami szpitali wypracowaliśmy plan zabezpieczenia pacjentów z COVID-19 w Małopolsce. Mamy uzgodnione uruchomienie nawet 2 tys. łóżek covidowych w całym województwie. Warto jednak pamiętać, że możemy uniknąć czarnego scenariusza” – napisał Kmita, zwracając się do mieszkańców o przyjęcie szczepionek. “To nasza jedyna tarcza bezpieczeństwa. To nasza szansa na uniknięcie lockdownu, kolejnych trudnych dni dla przedsiębiorców, właścicieli kwater, pokoi gościnnych itp.” – ocenił.

Małopolska jest na trzecim miejscu pod względem zakażeń. Według środowych danych resortu zdrowia minionej doby odnotowano tu 72 nowe przypadki koronawirusa, trzy osoby zmarły; na kwarantannie jest prawie 4,5 tys. osób. W całym kraju testy potwierdziły COVID-19 u 767 osób, zmarło – 21. Minionej doby najwięcej nowych zakażeń było w województwie lubelskim – 144 oraz mazowieckim – 106.(PAP)

Autor: Beata Kołodziej

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close