Kultura

Instytut Literatury na Art-Pikniku: koncert fortepianowy Ilarii Szewczuk-Sznajder

W Krakowie do 27 sierpnia trwa Art-Piknik z okazji Dni Niepodległości Ukrainie. W piątek 25 sierpnia o godz. 18:00 zapraszamy na koncert ukraińskiej pianistki Ilarii Szewczuk-Sznajder. Wydarzenie odbędzie się w Salonie Literackim Instytutu Literatury (ul. Smoleńsk 20/12).

Ilaria Szewczuk-Sznajder – urodzona w 2006 roku w Chersoniu, od piątego roku życia studiuje w Szkole Muzycznej nr 1 w Chersoniu w klasie fortepianu, prowadzonej przez wybitnego nauczyciela-metodologa Galinę Iwanownę Osadzą. Laureatka wielu ukraińskich i międzynarodowych konkursów, stypendystka mera miasta Chersonia i Związku Ukrainek w USA. Występowała podczas koncertów solowych w Muzeum Sztuki w Chersoniu O. Shovkunenko z udziałem orkiestry kameralnej „Gileya” Chersońskiej Filharmonii Regionalnej. W latach 2021–2022 uczyła się w Akademickim Muzycznym Liceum przy Moskiewskim Państwowym Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w klasie prof. Ilji Czudniecowa, które była zmuszona opuścić z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Po wybuchu wojny znalazła się w Krakowie, gdzie uczy się w POSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Mileny Kędry. W sierpniu 2022 wzięła udział w 32. Międzynarodowym Kursie Muzycznym w Opolu.

Obecnie jest także stypendystką Programu Rezydencji Artystycznych i Translatorskich Instytutu Literatury dofinansowanego ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close