Aktualności

IKEA wsparła Małopolskie Hospicjum dla Dzieci

Centrum Opieki Wyręczającej, w którym przebywają przewlekle i nieuleczalnie chore dzieci, zyskało właśnie nowe funkcjonalne wyposażenie. Z okazji Dnia Dziecka IKEA Kraków przekazała Małopolskiemu Hospicjum dla Dzieci ponad 300 produktów. Pomogą one zapewnić bezpieczne warunki w ośrodku.

Centrum Opieki Wyręczającej, wybudowane przez Małopolskie Hospicjum dla Dzieci, działa od grudnia 2016 roku. Celem ośrodka jest zapewnienie rodzinom chwili wytchnienia od codziennej, trudnej i wyczerpującej opieki nad chorym dzieckiem. Podczas średnio 2 tygodniowego pobytu w Centrum dzieci i młodzież znajdują się pod bezpłatną, profesjonalną opieką pielęgniarek, lekarzy i wolontariuszy. Z ośrodka, który nierzadko dla małych pacjentów jest drugim domem, korzystać może jednocześnie 14 chorych dzieci. W związku z pandemią koronawirusa zarówno mali pacjenci, jak i opiekunowie znaleźli się w podwójnie ciężkim położeniu. Będąc w grupie ryzyka, zmuszeni są jeszcze mocniej ograniczyć kontakty z innymi osobami. Działanie Centrum również musiało ulec zmianom. Wyposażenie przekazane przez IKEA Kraków ma pomóc ośrodkowi wrócić do normalnego funkcjonowania i zapewnić bezpieczne warunki dla pacjentów i ich rodzin. Wśród produktów, które trafiły do sal dziecięcych, znalazły się m.in. pościele, kołdry, poduszki, ręczniki, koce, dywaniki łazienkowe, ale także naczynia, zabawki czy stół z krzesłami.

– Zdając sobie sprawę z odpowiedzialności jaka obecnie spoczywa na biznesie, od początku pandemii mocno angażujemy się w walkę z konsekwencjami rozprzestrzeniania się koronawirusa i solidarnie wspieramy lokalne społeczności. W Krakowie dotychczas przekazaliśmy liczne darowizny produktowe szpitalom oraz ośrodkom wspierającym osoby w kryzysie bezdomności. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć podopiecznych Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Kolorowa pościel dziecięca i inne tekstylia, które nadają do prania w wysokich temperaturach, nie tylko ułatwią przestrzeganie standardów bezpieczeństwa, ale też ożywią wnętrza Centrum Opieki Wyręczającej – powiedziała Judyta Rozmus, Koordynatorka ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Kraków.

Wcześniej, we współpracy z IKEA Warszawa, pracownicy krakowskiego sklepu zaangażowali się w pomoc osobom przebywającym w Domu Ronalda McDonalda w Krakowie. To miejsce, w którym pacjenci i ich rodziny oczekują na przyjęcie na oddziały Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Dzieci i ich opiekunowie dostali od IKEA Kraków paczki z produktami do kreatywnego spędzania czasu.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close