Kraków

Słowackie MSZ zaleca ostrożność przy wyjazdach do województw małopolskiego i śląskiego

MSZ Słowacji zaleca rozważenie zasadności podróży do niektórych regionów w kilku krajach. Zalecenie obejmuje państwa, których nie dotyczy zakaz podróżowania. Na liście są województwa małopolskie i śląskie w Polsce, a także czeska Praga.

MSZ zaleca, aby przy wjeździe do wymienionych w spisie regionów sprawdzać informacje związane z występowaniem SARS-CoV-2 oraz ściśle przestrzegać zaleceń epidemiologów. Na liście obok dwóch polskich województw są m.in. regiony holenderskie, irlandzkie, francuskie, a także cała Malta i Hiszpania.

Obywatele Słowacji wracający do kraju z pobytu w tych krajach nie są objęci obowiązkiem kwarantanny ani poddania się testom na obecność koronawirusa. Obowiązek ten dotyczy państw Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Zjednoczonego Królestwa, Islandii, a także Chin, Korei Południowej oraz Japonii.

Na Słowacji potwierdzono dotąd 2922 przypadki zakażenia SARS-CoV-2, w tym 15 nowych infekcji, o których ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek. Na COVID-19 zmarły łącznie 33 osoby, z czego o dwóch zgonach poinformowano we wtorek.

Piotr Górecki (PAP)

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close