KrakówRodzina

Bezpłatna „Złota Rączka” dla seniorów

Od połowy czerwca bieżącego roku seniorzy mogą korzystać z pomocy w drobnych, domowych naprawach. Wszystko to dzięki trwającej miejskiemu programowi pod nazwą „Złota Rączka”.

Program „Złota Rączka” realizowany jest od 18 czerwca tego roku przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie oraz Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych, a jego inicjatorem jest Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

– Celem programu jest zapewnienie nieodpłatnej pomocy seniorom w drobnych naprawach. Skorzystać z niej mogą wszyscy powyżej 60 roku życia, przy czym pierwszeństwo mają osoby samotne i niepełnosprawne, a także prowadzące jednoosobowe gospodarstwo – mówi Mateusz Płoskonka, Dyrektor Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie. – Udzielamy wsparcia, które nie wymaga pilnej, natychmiastowej interwencji oraz dużych nakładów finansowych – dodaje.

Według regulaminu powyższego projektu przewiduje się zapewnienie bezpłatnych usług i napraw, między innymi takich jak wymiana żarówek, gniazdek elektrycznych, uszczelek przeciekających w kranach lub baterii, uszczelnianie przecieków za pomocą silikonu, odpowietrzenie kaloryferów, wymianę lub montaż zamków w drzwiach oraz klamek, jak również naprawę mebli i montaż elementów wyposażenia wnętrz.

Wszelka pomoc w ramach programu „Złota Rączka” wykonywana jest na miejscu, w lokalu, którym zamieszkuje osoba ubiegającą się o nią. Wystarczy zadzwonić pod numer 12 616 78 14 i wskazać, jakiego rodzaju wsparcie jest potrzebne. Biuro MOWIS przyjmuje wszystkie zgłoszenia, a pracownicy MOPS weryfikują je, kontaktują się z mieszkańcem, który zgłosił zapotrzebowanie i umawiają wizytę. Usługi realizowane w ramach projektu są potwierdzane pisemnie w protokole wykonania naprawy.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close