Polska

Szef MZ: apeluję do ozdrowieńców, by zgłaszali się do regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa

Leczenie osoczem jest metodą stosowaną w polskich szpitalach i apeluję do ozdrowieńców, żeby zgłaszali się do regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa – podkreślił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak wyjaśnił, można to zrobić już miesiąc po formalnym wyzdrowieniu.

Podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim szef MZ zaapelował do ozdrowieńców, żeby “włączyli się w akcję wolontariatu związanego z opieką nad seniorami” i żeby “zaczęli zgłaszać się do regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa”.

“Każdy z was może oddać krew na cele lecznicze. Leczenie osoczem jest w tej chwili metodą stosowaną w polskich szpitalach i apeluję do ozdrowieńców, żeby do tych centrów się zgłaszali. Warunki, jakie powinni spełniać, tj. przede wszystkim miesiąc po formalnym wyzdrowieniu, a oczywiście regionalne centra dokonają dalszej kwalifikacji przeprowadzając odpowiednie badania i testy. Ale to jest bardzo ważne, żebyśmy tę krew ozdrowieńców zbierali” – podkreślił Niedzielski. (PAP)

autorka: Daria Porycka

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close