KrakówPodróże

Kraków Airport: o 45 proc. więcej miejsc w samolotach na kierunkach wakacyjnych

W tym sezonie letnim przewoźnicy latający z krakowskiego lotniska zwiększyli o 45 proc. liczbę miejsc w samolotach na kierunkach typowo wakacyjnych w porównaniu do poprzedniego lata. Największy wzrost odnotowano do Hiszpanii.

Kierunki typowo wakacyjne oferuje z krakowskiego lotniska siedem linii do 11 krajów.

Według danych Kraków Airport w tym sezonie letnim przewoźnicy zwiększyli liczbę miejsc z Krakowa oferowanych na kierunkach wakacyjnych o prawie 300 tys. To głównie zasługa uruchomionych po raz pierwszy w tym okresie połączeń do: Lizbony, Burgas, Dubaju, Marsylii, Marrakeszu i Sewilli, a także zwiększenia częstotliwości rejsów do: Aten, Barcelony oraz Tel Awiwu.

“Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bułgaria, Maroko, nowe połączenia do Francji oraz Hiszpania – cieszą się dużą popularnością wśród pasażerów, którzy planują urlop prosto z Krakowa” – zaznaczył w poniedziałek prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

“W tym roku przewoźnicy oferują o niemal 60 tys. miejsc więcej na loty do Hiszpanii, to największy wzrost oferty spośród wszystkich wakacyjnych kierunków” – dodał.

Pasażerowie Kraków Airport mogą skorzystać z typowo wakacyjnych kierunków do Hiszpanii. To: Malaga, Alicante, Barcelona – El Prat, Barcelona – Girona, Gran Canaria, Madryt, Majorka, Sewilla, Teneryfa i Walencja.

Przedstawiciele lotniska zauważyli też tendencję, polegającą na tym, że coraz więcej pasażerów korzysta z urlopów we wrześniu i w październiku. W związku z tym niektóre linie lotnicze, np. Vueling (Barcelona) i Aegean Airlines (Ateny) wydłużyły w tym roku oferowanie swoich typowo wakacyjnych połączeń do końca października.

Kraków Airport dysponuje również kierunkami czarterowymi do: Bułgarii (Burgas, Warna), Grecji (Chania, Korfu, Rodos), Turcji (Antalya), Włoch (Palermo). (PAP)

autor: Rafał Grzyb | edytor: Anna Mackiewicz | Źródło: PAP

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close