Kraków

„Zrid” dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 958

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wydał zezwolenie na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 958. Inwestycja będzie realizowana w powiecie nowotarskim, w miejscowościach: Pieniążkowice, Czarny Dunajec, Wróblówka oraz Długopole. Dzięki tej inwestycji – realizowanej na odcinku o długości ponad 2,5 km – zwiększy się bezpieczeństwo i komfort użytkowników drogi.

W ramach zadania przeprowadzona zostanie rozbiórka i budowa dwóch mostów, przebudowa drogi wraz z budową wysp oddzielających, przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową nr 1663K, przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych prawo- i lewostronnych, budowa i przebudowa chodnika, rozbudowa i przebudowa pobocza, rozbiórka i budowa rowów, budowa kanalizacji deszczowej, budowa i przebudowa zatok autobusowych, budowa przepustów pod zjazdami, budowa sieci wodociągowej, budowa i przebudowa sieci: teletechnicznej, energetycznej, rozbudowa fragmentu drogi powiatowej nr 1663K, budowa zatoki kontroli Inspekcji Transportu Drogowego.

Inwestorem tego zadania jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close