Kraków

Zbiórka na rzecz Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Zbieramy pieniądze, aby Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie mógł dalej działać, bo #teatrjestnasz.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/2kyy22

Na przełomie roku opinia publiczna dowiedziała się, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostawiło krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego bez deklarowanego wsparcia. Procedowanie przyjęcia tej instytucji we współorganizację ministerialną zostało przerwane, co postawiło jedną z najważniejszych scen teatralnych w kraju w sytuacji poważnego kryzysu finansowego.

Stało się tak, ponieważ wystawiono w tym Teatrze “Dziady” w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl z historycznymi rolami Dominiki Bednarczyk jako Konrada i Jana Peszka jako Senatora Nowosilcowa. Spektakl, który zachwycił widzów i krytyków został potępiony przez niektórych urzędników.  Nazwali oni to dzieło „dziadostwem” – pomimo, że nikt z oceniających i wydających taki sąd spektaklu nie widział.

 Obecnie, aby realizować program artystyczny Teatr im. Juliusza Słowackiego potrzebuje wsparcia.

 Organizatorem zbiórki jest Stowarzyszenie im. Stanisława Wyspiańskiego. Dziś, gdy miejsce, w którym tworzył nasz Patron jest w potrzebie, zachęcamy wszystkich do wsparcia inicjatywy zbiórki funduszy dla krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Prosimy o wsparcie – wspólnie pokażmy, że wolność artystyczna jest ponad jakimikolwiek konfiguracjami politycznymi. Bo Teatr jest nasz!

Arkadiusz Klej
Prezes Stowarzyszenia im. Stanisława Wyspiańskiego 

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close