KrakówSprawy ZUS

Zapytaj o rentę i świadczenie dla niesamodzielnych – dyżur telefoniczny ZUS

W dobie ograniczeń związanych z epidemią krakowski ZUS proponuje dwa dyżury telefoniczne skierowane szczególnie do seniorów i osób niepełnosprawnych. Będzie można zapytać o świadczenia dla niesamodzielnych i dokumenty potrzebne do uzyskania renty. Dyżury odbędą się w dwie najbliższe środy tj. 21 i 28 października.

Pierwszy z dwóch dyżurów  organizowanych przez oddział ZUS w Krakowie odbędzie się już jutro, czyli 21 października, w godzinach od 10.00 do 12.00.  Będzie on dotyczył  świadczeń uzupełniających dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Zainteresowani dowiedzą się m. in. jakie warunki należy spełnić aby otrzymać świadczenie uzupełniające, kiedy badanie przez lekarza orzecznika ZUS, czy wsparcie zawsze wyniesie 500 zł i jakie dochody uwzględnia się przy ustalaniu kwoty granicznej.

Tematem kolejnego dyżuru będą zasady  przyznawania rent z tytułu niezdolności do pracy. A szczególnie kompletowanie niezbędnych dokumentów. Dyżur odbędzie się w środę 28 października, w godzinach od 10.00 do 12.00. Będzie można zapytać o to jak prawidłowo wypełnić wniosek o rentę kiedy i w jaki sposób go złożyć, która placówka rozpatrzy wniosek i gdzie odbędzie się badanie przez lekarza orzecznika ZUS. A także jakie dokumenty potrzebne będą od lekarza a jakie od pracodawcy.

Odpowiedzi na pytania, podczas obydwu dyżurów, będzie można uzyskać pod numerem telefonu 12 42 46 269.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close