Kultura

Wystawa “Korzenie” – młoda sztuka z Krakowa!

Twórcy Stowarzyszenia Zwykłego Mosaic serdecznie zapraszają na wystawę “Korzenie”, którą można oglądać od 4 grudnia w nowohuckiej przestrzeni Kawa, Kwiaty i Warsztaty, Osiedle Centrum B 8 w Krakowie.

Oficjalne zamknięcie wystawy i finisaż odbędzie się 18 grudnia o godzinie 17:00, gdzie będzie można spotkać się z autorami, nabyć plakaty i pocztówki z wybranymi pracami oraz ostatni raz zagubić się między korzeniami.

Wystawa “Korzenie” stworzona przez członków Stowarzyszenia Zwykłego Mosaic w zamyśle ma ilustrować zarówno nasze relacje z naturą, jak i związek z przeszłością oraz środowiskami, z których pochodzimy. Prace zaprezentowane na tej wystawie stworzone zostały podczas pleneru artystycznego w miejscowości Wisła, której nazwa bezpośrednio łączy się z tytułowymi korzeniami, dodając im wymiaru przynależności kulturowej i dziedzictwa. Ideę powrotu do początku, we wszystkich jego aspektach — przyrody, dzieciństwa, przodków, ojczyzny — grupa młodych twórców potraktowała w sposób indywidualny i osobisty, posługując się różnorodnymi środkami zapisu: fotografią, malarstwem, grafiką czy filmem.

Wystawa przybiera formę niejako wyprawy w głąb nas samych i ziemi — do korzeni. Swoistego poszukiwania odpowiedzi na pytania, które stawia sobie każdy człowiek: “Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd idziemy?” ~ Paul Gauguin. Prezentowane prace stają się nostalgiczną pocztówką z ostatnich ciepłych dni, konfrontacją młodego człowieka z przemijalnością oraz próbą zrozumienia tego dziwnego uczucia w sercu na myśl minionych chwil, czasów przeszłych, swoich korzeni.

Twórcy wystawy: Nina Biela, Maja Drząszcz, Nina Dziwoki, Michał Janus, Monika Kacza, Marcin Kamiński, Zofia Karnasiewicz, Julia Niemiec, Igor Olesiński, Mateusz Rzepka i Gabriela Woźniak.

Wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close