Świat

Włochy: do 221 wzrosła liczba lekarzy zmarłych od początku pandemii

Do 221 wzrosła we Włoszech liczba lekarzy zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem – ten nowy bilans podała w niedzielę krajowa federacja Izb Lekarskich. W ciągu pięciu ostatnich dni zarejestrowano pięć następnych zgonów.

W drugiej fali zakażeń od października zarejestrowano ponad 40 zgonów; około połowa z nich to lekarze medycyny ogólnej i pediatrzy.

“Zgony i zakażenia wśród lekarzy zaczęły znowu rosnąć” – podkreślił prezes federacji Filippo Anelli, który rozmawiał na ten temat w niedzielę z ministrem zdrowia Roberto Speranzą.

Anelli podkreślił, że zaniepokojony jest także tym, co będzie się dziać w dziedzinie zdrowia publicznego po pandemii, bo w obecnej fazie doszło do spowolnienia leczenia innych chorób.

“Obawiam się, że do ofiar Covid-19 będziemy musieli dodać zgony z powodu schorzeń onkologicznych, kardiologicznych, chronicznych chorób leczonych z opóźnieniem” – dodał szef federacji Izb Lekarskich. (PAP)

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close