Kraków

Więcej autobusów i tramwajów na Andrzejki

Ze względu na zbliżające się Andrzejki i zwiększone zapotrzebowanie na przejazdy komunikacją miejską pojawi się więcej autobusów i tramwajów, zmiany będą obowiązywać od nocy z czwartku na piątek do nocy z niedzieli na poniedziałek.

Zmiany w nocnych liniach tramwajowych:

 • linia nr 62 będzie kursować co 30 minut przez całą noc. Do jej obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności.
 • linia nr 64 zostanie przywrócona i będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Os. Piastów – Teatr Bagatela bez zmian, następnie: Podwale – Piłsudskiego – al. 3 Maja – Cichy Kącik.
  Linia będzie kursować co 30 minut przez całą noc. Do jej obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności.
 • linia nr 69 zostanie przywrócona i będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: Krowodrza Górka – Starowiślna bez zmian, następnie Dietla – Grzegórzecka – Kotlarska – Klimeckiego – Wielicka – Nowy Bieżanów P+R.
  Linia będzie kursować co 30 minut przez całą noc. Do jej obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności.

Zmiany w nocnych liniach autobusowych:

 • linie nr 601 i 611 będą kursować według specjalnych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut (łącznie co 15 minut).
 • linia nr 604 – zostanie uruchomiona dodatkowa linia nocna kursująca na trasie: Prądnik Biały – Nowosądecka (jak linia nr 904), a następnie: Witosa – Halszki – Stojałowskiego – Os. Kurdwanów.
  Linia będzie kursować co 60 minut przez całą noc i będzie skoordynowana z linią nr 904 (odjazdy z przystanku „Teatr Słowackiego” będzie realizować 30 minut po pełnej godzinie).
 • linie nr 605, 612, 637 i 643 będą kursować według rozkładu jazdy jak w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.
 • linia nr 664 będzie kursować po trasie czasowo skróconej: Bronowice Małe – Teatr Bagatela (jak linia nr 704).
  Linia będzie kursować co 30 minut przez całą noc.
 • linia nr 669 będzie kursować po trasie czasowo skróconej: Starowiślna – Dietla – Starowiślna – Na Zjeździe – Limanowskiego – Wielicka – Bieżanowska.
  Przystanek „Starowiślna” będzie zlokalizowany na ul. Dietla (na przystanku zwykle funkcjonującym jako przelotowy w kierunku Krowodrzy Górki”. Przystanki końcowy i początkowy „Bieżanowska” będą funkcjonować jak dla linii zastępczej nr 703.
  Linia będzie kursować co 30 minut przez całą noc.
 • linie nr 903 i 915 w noce z czwartku na piątek (29-30.11) oraz z niedzieli na poniedziałek (2-3.12) nie będą uruchamiane. W noce z piątku na sobotę (30.11-1.12) oraz z soboty na niedzielę (1-2.12) będą kursować bez zmian.

Dodatkowo zostaną przygotowane tramwaje i autobusy rezerwowe. Zostaną one skierowane na linie, na których obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie przewozami.

Źródło: Krakow.pl

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close