Świat

W programie sesji plenarnej PE: sytuacja na Białorusi, wyniki szczytu klimatycznego i reforma polityki rolnej UE

Sytuacja na Białorusi i wyniki szczytu klimatycznego ONZ (COP26) w Glasgow – będą tematami debat podczas rozpoczynającej się w poniedziałek sesji plenarnej PE w Strasburgu. W programie posiedzenia jest także reforma polityki rolnej UE.

COP26: Debata z przewodniczącą KE o pakcie klimatycznym z Glasgow

Po osiągnięciu porozumienia na szczycie klimatycznym ONZ (COP26) w Glasgow, w środę rano europosłowie będą debatować nad wynikiem negocjacji z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

Sytuacja na Białorusi i przemówienie liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej

Również w środę, o godz. 12.00, liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska wygłosi przemówienie w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Ostatnie głosowanie nad reformą polityki rolnej UE

We wtorek posłowie mają przyjąć nową Wspólną Politykę Rolną. Jej zreformowana wersja ma być bardziej ekologiczna, sprawiedliwa, elastyczna i przejrzysta.

Debata z udziałem szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela o szczycie w październiku

Eurodeputowani ocenią także wyniki posiedzenia Rady Europejskiej 21-22 października, podczas wtorkowej debaty z udziałem szefa Rady Europejskiej Charlesa Michela. Dyskusja rozpocznie się o godz. 15.00.

Unia zdrowotna – wzmocnienie strategii farmaceutycznej UE

Parlament Europejski przedstawi ponadto propozycje dotyczące rozwiązania problemu niedoboru leków, poprawy dostępu pacjentów do leczenia oraz zwiększenia przejrzystości cen w UE.

Nowe możliwości legalnej migracji zarobkowej do UE

Na posiedzeniu plenarnym europosłowie mają zwrócić się do Komisji Europejskiej o nowe instrumenty ułatwiające legalną migrację do UE. Ma być to odpowiedź na wyzwania demograficzne i potrzeby rynku pracy.

Własne źródło UE zaopatrzenia w krytyczne surowce

Projekt sprawozdania ws. zaopatrzenia w krytyczne surowce, będący przedmiotem poniedziałkowej debaty oraz głosowania we wtorek, podkreśla zależność UE od kluczowych zasobów potrzebnych do transformacji cyfrowej i ekologicznej. Według PE, Unia powinna stworzyć własne źródło zaopatrzenia w krytyczne surowce.

Europejska karta ubezpieczenia społecznego

W poniedziałek posłowie będą pytać KE o plan wprowadzenia europejskiej karty ubezpieczenia społecznego, która ma zmniejszyć obciążenia administracyjne dla mobilnych pracowników. Posłowie do PE chcą szybkiego wprowadzenia karty.

EuroPAP News

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close