Zdrowie

Uczniowie chętniej spożywają śniadanie w szkole, gdy otrzymują dodatkowe 10 minut

Uczniowie szkół podstawowych są bardziej skłonni do spożywania odżywczego śniadania, gdy otrzymają 10 dodatkowych minut, wynika z nowych badań przeprowadzonych przez naukowców z Virginia Tech i Georgia Southern University w USA.

Badanie, które jest pierwszym tego rodzaju w analizowaniu szkolnych programów śniadaniowych, oceniało w jaki sposób uczniowie zmieniają sposób spożywania śniadania, gdy otrzymują dodatkowy czas na zjedzenie w szkolnej stołówce. Sprawdzano też jak miejsce spożywania posiłku wpływa na zachowanie dzieci.

Naukowcy zgromadzili informacje na temat liczby uczniów, którzy zjadali szkolne śniadania, czasu poświęconego na posiłek oraz ilości spożytego jedzenia.

Badania ujawniły, że liczba spożywanych śniadań szkolnych wzrosła o 20 procent, gdy uczniowie otrzymywali 10 dodatkowych minut jedzenia w stołówce, a o dodatkowe 35-45 procent, gdy śniadania serwowano w salach lekcyjnych, przynosząc ogólną stopę spożycia bliskiego 100%.

 

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close