Problemy skórneUroda

Trądzik różowaty – jakie zabiegi wybrać w salonie kosmetycznym

Jonoforeza pozwalająca na wprowadzenie substancji uszczelniających naczynia, poprawiających jakość skóry, np. witaminy C (polarna, ulegająca dysocjacji). W stanach zaostrzenia choroby stasuje się jonoforezę z odwróceniem biegunów i przepływu prądu, wprowadzając jony wodorowe H+ pozwalające na zmniejszenie rumienia i stanu zapalnego.

Korzystnie działają ultradźwięki (kawitacyjne) stosowane w celu oczyszczenia skóry, a także sonoforeza pozwalająca na wprowadzenie w głąb skóry substancji łagodzących i uszczelniających naczynia, np. witaminy PP, wyciągu z kasztanowca zwyczajnego)

Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń takich jak laser (KTP, diodowy 532nm) oraz IPL pozwalające na zamknięcie poszerzonych naczyń skóry twarzy i zredukowanie rumienia.

Zabiegi kosmetyczne pozwalające na zredukowanie stanów zapalnych, np. zabiegi z zastosowaniem: resweratrolu (działa przeciwzapalnie), kwasu azelainowego (działanie przeciwzapalnie i bakteriostatyczne) , kwasu ferulowego (silny antyoksydant).

Aby cieszyć się zdrową i piękną skórą bez podrażnień powinnyśmy być świadome tego, jak odpowiednio pielęgnować skórę naczyniową. Dla miłośników wina mam na koniec dobrą wiadomość: jedna lampka czerwonego wina nie tylko nie zaszkodzi, ale może pomóc na zmiany naczyniowe. Na zdrowie! ?

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Monika Wilk-Głodzik

Kosmetolog, prowadząca zajęcia na wydziale kosmetologii, właścicielka salonu kosmetycznego Twoje Mini Spa w Krakowie. Autorka blogów www.zadbanaipiekna.pl i www.domoweminispa.pl

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close