Tarnowscy radni dołączają do partii Polska 2050 Szymona Hołowni
Dziś w Sali Lustrzanej w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa Ruchu Polska 2050, podczas której do partii Polska 2050 Szymona Hołowni dołączyło troje niezależnych radnych Miasta Tarnowa: Piotr Górnikiewicz, Grażyna Barwacz i Tomasz Żmuda.
Reprezentanci regionu małopolskiego Polski 2050 Szymona Hołowni, Rafał Komarewicz (Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa) i Paweł Śliz, ogłosili również skład tzw. „trójki partyjnej”, która będzie rozwijać struktury partii w regionie tarnowskim.
Komarewicz podkreślił ważność samorządów i budowania ich silnej pozycji. “W naszej partii chcemy ludzi o podobnym DNA, widzących bieżące potrzeby i problemy. Zapraszamy ludzi dążących do sprawnego ich rozwiązania dla dobra społeczności lokalnej” – zapewnił Radny Krakowa.
Piotr Górnikiewicz poinformował, że Klub Nasze Miasto Tarnów, z którego wywodzą się radni, pozostaje w niezmienionej postaci. Natomiast Grażyna Barwacz dodała, że we wspólnym działaniu łączyć będą doświadczenie i świeżość, podkreślając, że w Ruchu Polska 2050 działa wielu ludzi młodych. „Seniorom nie zastąpi szczęścia nawet grubszy portfel czy dobrze działające instytucje. Oni chcieliby mieć blisko siebie dzieci i wnuki” – wspomniała Barwacz w kontekście problemu migracji młodych tarnowian za pracą i wyludniania się miasta.
Trójki partyjne, odpowiedzialne za budowę struktur partii, złożone są z samorządowców oraz z członków lub wolontariuszy ze Stowarzyszenia. W skład tarnowskiej trójki, wraz z Piotrem Górnikiewiczem i Grażyną Barwacz, wejdzie Karolina Hołownia, wolontariuszka Stowarzyszenia Polska 2050.
“Ci wolontariusze sprawdzili się w licznych akcjach społecznych, pokazując swoją sprawczość, znajomość potrzeb lokalnego społeczeństwa oraz zapał do zmian” – podkreślił Paweł Śliz.
Piotr Górnikiewicz – niezależny samorządowiec.
Radny Rady Miejskiej w Tarnowie, w kadencjach 2014-2018 i 2018-2023. Obecnie Przewodniczący Klubu Nasze Miasto Tarnów oraz Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki. Członek Komisji Rewizyjnej.
W pracy samorządowej przyświeca mu idea pomocy osobom wykluczonym ze względów ekonomicznych, życiowych. Czyni starania zmierzające do aktywizacji dzieci i młodzieży w ramach bezpłatnych zajęć edukacyjnych, artystycznych, sportowych. Jest inicjatorem wielu akcji społecznych.
Ukończył studia wyższe ekonomiczne oraz podyplomowe studia MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Od 25 lat prowadzi własną firmę. Był kuratorem sądowym przy Sądzie Rejonowym w Tarnowie (w latach 2004 – 2010). W latach 2012-2017 prezesem klubu siatkarskiego UKS Jedynka Tarnów, twórcą największych sukcesów klubu, który awansował do I ligi rozgrywek kobiecych.
Grażyna Barwacz – niezależny samorządowiec.
Przez ostatnie trzy kadencje jest członkiem Rady Miejskiej w Tarnowie. Od 2010 do 2014 roku oraz w czasie obecnej kadencji, pełni funkcję Przewodniczącej Komisji Oświaty. Jest członkiem Komisji Rewizyjnej, Komisji Ekonomicznej oraz Komisji ds. Komunalnych.
Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku nauczanie początkowe. W latach 1993 – 2010 była dyrektorką szkół podstawowych w Kobierzynie oraz Szkoły Podstawowej nr 14 w Tarnowie. Od 2013 do 2017 roku wykładała na studiach podyplomowych w PWSZ w Tarnowie, kształcąc przyszłych dyrektorów placówek oświatowych.
Od 1996 roku angażowała się w pracę na rzecz środowiska w dzielnicy Tarnowa – Krzyż, od dwóch kadencji pracuje w Radzie Osiedla tej dzielnicy.
Tomasz Żmuda – niezależny samorządowiec.
Radny Rady Miejskiej w Tarnowie. Pracuje w komisjach Sportu, Rekreacji i Turystyki, Oświaty, Strategii Rozwoju Miasta, Statutowej. Pełni funkcję przewodniczącego zarządu Rady Osiedlowej.
Jest członkiem Tarnowskiego Komitetu Rewitalizacji, społecznikiem, aktywistą miejskim, członkiem inicjatywy miejskiej „Anioł Struś”, współzałożycielem stowarzyszenia „Nasze Miasto Tarnów”.
Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Był koszykarzem Unii Tarnów. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego w VII Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie.
Karolina Hołownia – wolontariuszka Stowarzyszenia Polska 2050.
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia.
Od 2018 roku pracuje w Mościckim Centrum Medycznym sp. z o.o. w Tarnowie na stanowisku fizjoterapeuty. W latach 2020-2018 wykładała przedmiot Anatomia i fizjologia, w Medycznej Szkole „Cosinus” w Tarnowie.
W przeszłości związana z harcerstwem i wolontariatem w Maltańskiej Służbie Medycznej w Białymstoku. W latach 2005-2009 przebywałam na terenie Stanów Zjednoczonych w Pensylwanii, a później w Chicago.
W styczniu 2020 utworzyła tzw. Ekipę Szymona, wolontariat w trakcie kampanii wyborczej, w powiecie tarnowskim. Jako liderka, pomagała w przeprowadzeniu kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni w regionie.