Kraków

Pustynia Błędowska, Zakopane, Krynica-Zdrój, Szczawnica. Wszystkie drogi prowadziły do plenerowych punktów szczepień

– W ten weekend wszystkie drogi prowadziły do plenerowych punktach szczepień. Zdecydowałem, by zostały one zlokalizowane w szczególnie atrakcyjnych turystycznie miejscowościach. Chcemy pokazać, jak piękna jest Małopolska, ale i to, że Małopolska chce się szczepić. Za nami bardzo długa i wyczerpująca walka z pandemią. Z perspektywy każdej gminy wyglądała ona inaczej. Ale nie ulega wątpliwości, że przeszliśmy przez ten trudny czas, bo byliśmy razem. Wychodzimy z pandemii bogatsi o doświadczenia nieocenionej współpracy. Dziękuję wszystkim samorządom, którzy zgodnie działali w imię wspólnego celu. Łączy nas Małopolska, łączy nas troska o Mieszkańców – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Bezpieczeństwo Mieszkańców to nasza wspólna sprawa
Dziś wojewoda odwiedził plenerowe punkty szczepień uruchomione w ramach akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską” w Zakopanem, Krynicy-Zdroju i Szczawnicy. W tych punktach odbyły się również briefingi prasowe z udziałem przedstawicieli lokalnego samorządu oraz służb, inspekcji, straży oraz szpitali wykonujących szczepienia. Obecny był również senator Wiktor Durlak.

– Bardzo się cieszę, że ta akcja się odbywa. Dzięki temu możemy wrócić do normalności. Bardzo dziękuję Panu Wojewodzie za tak sprawne zorganizowanie tej akcji. Pan Wojewoda pokazuje, jak powinna wygląda
współpraca pomiędzy rządem a samorządem Ja również serdecznie zachęcam do szczepień. Warto się szczepić i trzeba się szczepić – mówi senator Wiktor Durlak.

– Epidemia COVID-19 była okazją do współdziałania wszystkich służb, była dla wszystkich służb wielkim i dobrze zakończonym ćwiczeniem. Bardzo cieszymy się z tak wielkiej obecności gości na Krupówkach. To już jest dobry czas dla naszej turystyki. Tatry to największe, najpiękniejsze i najbardziej interesujące góry pomiędzy Alpami i Kaukazem. Ale warto też powiedzieć, że Tarty i Zakopane to miejsca bezpieczne. Czuwają specjalistyczne służby, a każdy turysta może się naocznie przekonać, że warto tu przyjeżdżać – podkreśla starosta tatrzański Piotr Bąk.

– Chciałem podziękować Panu Wojewodzie, że to właśnie w Zakopanem zorganizowane zostały te szczepienia. To jest ważne dla naszych mieszkańców, ważne dla naszych przedsiębiorców, ale i ważne dla tych turystów, którzy przyjeżdżają właśnie tutaj na Podhale, do Zakopanego. To jest ważne dla bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że te nadchodzące wakacje spędzimy bezpiecznie. Właśnie dzięki takiej akcji. Ta akcja pokazuje, że możemy spędza
wspólnie czas, że możemy wspólnie wyjeżdżać z całymi rodzinami. Tylko wtedy będzie bezpiecznie, gdy będziemy wzajemnie o siebie dbać – przypomina burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

– Krynica-Zdrój oferuje wszystkie swoje walory, a wykorzystując doskonały pomysł Pana Wojewody zorganizowaliśmy bardzo sprawną akcję szczepień, która udała się dzięki bardzo sprawnej współpracy władz rządowych i samorządowych, przedstawicieli szpitali, przedstawicieli służb. Szczepmy się. Zróbmy wszystko, aby turystyka została odbudowana – apeluje burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba.

– Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę weekendową akcję szczepień. To, że dzisiaj możemy się spotkać i w takiej formie organizować szczepienia, to też oznaka, że wraca normalność, a dla nas – jako miejscowości turystycznej – to jest niezwykle ważne. Chcielibyśmy gościć w Szczawnicy jak najwięcej osób. Dokładamy wszelkich starań, aby w Szczawnicy było nie tylko pięknie, ale także bezpiecznie – dodaje burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Prawie 2700 przepustek do normalności.
Weekendowa akcja szczepień wzbudziła ogromne zainteresowanie Małopolan oraz turystów. Pierwszego dnia, w sobotę 12 czerwca, na Pustyni Błędowskiej zaszczepiło się 395 osób, natomiast na Krupówkach w Zakopanem – 370, na deptaku w Krynicy-Zdroju – 250, a w Szczawnicy – 280. Łącznie 12 czerwca podaliśmy 1295 dawek preparatu Johnson&Johnson.

Niestety w niedzielę 13 czerwca zmagaliśmy się z nieco niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Mimo to wszystkie punkty pracowały bardzo prężnie, szczepiąc łącznie 1378 osób (Pustynia Błędowska – 405, Zakopane – 398, Krynica-Zdrój – 325, Szczawnica – 250).

– Łącznie w ramach akcji weekendowej udało się nam zaszczepić 2673 osoby. Każda z nich w sobotę lub niedzielę odebrała swoją przepustkę do normalności, bo tak należy traktować szczepienia. Dziękuję za to, że Małopolanie zachowują się odpowiedzialnie i chcą się szczepić. Pod względem liczby wykonanych szczepień jesteśmy czwartym województwem w Polsce. Według dzisiejszego raportu w Małopolsce liczba szczepień przekroczyła dwa miliony i wynosi dokładnie 2 006 569, a w samym tylko czerwcu wykonano 371 920 szczepień – podsumowuje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Dziękuję wszystkim służbom, które zabezpieczały weekendową akcję szczepień. Tylko dzisiaj obecnych było 43 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, 92 strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej, 54 policjantów i 24 żołnierzy WOT. Dziękuję wszystkim służbom, inspekcjom, strażom oraz pozostałym naszym partnerom, którzy przyłączyli się do akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. Dziękuję podmiotom medycznym, które wykonywały szczepienia. Dziękuję samorządom, które w trosce o swoich Mieszkańców organizują działania zmierzające do zaszczepienia jak największej liczny osób, przyłączając się również do takich akcji jak ta weekendowa. Jak w każdym przypadku, to właśnie współdziałanie w imię wspólnego celu, daje poczucie największej satysfakcji i najlepszy rezultat. Bo razem jesteśmy silniejsi, razem możemy więcej – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W plenerowym punkcie szczepień w Szczawnicy mieliśmy przyjemność spotkać Panią Marię Ćwiertniewicz – kajakarkę górską, medalistkę olimpijską i mistrzynię świata w swojej dziedzinie.

– Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali tą akcję. Szczepienia są tu w zasięgu ręki. Dbajmy o swoich bliskich, o rodzinę, o dzieci, o przyszłość. Szczepmy się, żebyśmy mogli wrócić do normalności. Nie będzie już nigdy takiej normalności, jak była. Doceńmy to, co mamy. Szczepmy się tu na miejscu, tym bardziej, że tu jest szczepionka jednorazowa. Możemy z tego skorzystać. Namawiajmy wszystkich, kogo jeszcze można. Szczepmy się. Zachęcam wszystkich – mówiła pani Maria Ćwiertniewicz.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close