Świat

Premierzy Hiszpanii i Portugalii na kwarantannie po stwierdzeniu Covid-19 u Macrona

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez poddał się obowiązkowej kwarantannie w czwartek, krótko po ogłoszeniu przez władze Francji, że prezydent tego kraju Emmanuel Macron zachorował na Covid-19. Na kwarantannę udał się także premier Portugalii Antonio Costa.

Jak poinformowało biuro prasowe rządu Hiszpanii, zapowiedziana do 24 grudnia kwarantanna Sancheza wynika z faktu, że spotkał się on w poniedziałek z prezydentem Macronem.

To nie pierwsza kwarantanna, jaką przechodzi w tym roku szef hiszpańskiego rządu. W marcu został do niej zmuszony po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jego żony Begony Gomez.

W czwartek przed południem premier Sanchez poinformował króla Hiszpanii Filipa VI o konieczności poddania się kwarantannie. Potwierdził też gotowość do otwarcia w obecności monarchy w okresie świątecznym jednej z wystaw w Bibliotece Narodowej w Madrycie.

W wysłanym do mediów komunikacie biuro prasowe rządu wyjaśniło, że w najbliższych godzinach Sanchez podda się badaniu na obecność koronawirusa.

Kancelaria premiera Portugalii podała, że on również udał się na kwarantannę, po spotkaniu z Macronem w środę. Jak dodano, szef rządu w Lizbonie ne wykazuje objawów zakażenia i czeka na wynik testu.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close