Polska

Premier: w walce z epidemią liczy się każda godzina, każdy dzień

W walce z epidemią liczy się każda godzina, każdy dzień; Narodowy Program Szczepień przeciw Covid-19 jest absolutnie kluczowy, ale musimy działać zgodnie z harmonogramem; priorytet ma grupa “0” – podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

“W walce z epidemią liczy się każda godzina, każdy dzień. Covid uczy wszystkich pokory. Do jego pokonania potrzebna jest determinacja i cierpliwość” – stwierdził szef rządu we wpisie na Facebooku.

Jak dodał, cały czas jest bardzo ciężko, a specjaliści mówią o groźbie III fali. “Dlatego program szczepień jest absolutnie kluczowy” – podkreślił premier Morawiecki.

27 grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close