Polska

Premier: pandemia uświadomiła jak ważna jest przebudowa ochrony zdrowia

Pandemia uświadomiła nam jak ważna jest przebudowa ochrony zdrowia. Nie można tego osiągnąć bez zasilenia dodatkowymi środkami – powiedział w Rykach w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu w ramach promowania rozwiązań Polskiego Ładu odwiedzi w poniedziałek województwo lubelskie oraz podkarpackie. Pierwszy punkt na tej trasie to Szpital Powiatowy w Rykach. Zarówno burmistrz Ryk, Jarosław Żaczek, jak i starosta Rycki Dariusz Szczygielski dziękowali premierowi za pomoc w obudowie tej placówki. “Dziękujemy za wszelką pomoc. Dzięki pana pomocy również ten szpital mógł się na nowo odbudować” – zaznaczył burmistrz.

Premier powiedział, że pandemia na całym świecie uświadomiła, jak ważna jest przebudowa systemu ochrony zdrowia. “Pandemia uświadomiła nam wszystkim, można powiedzieć na całym świecie, jak ważna jest przebudowa służby zdrowia” – powiedział. Dodał, że w Unii ruszają prace nad jej gruntowną przebudową.

“Nie ma dobrej służby zdrowia bez zasilenia jej dodatkowymi środkami. Zjednoczona Prawica wypracowała nowe środki już w poprzednich kilku latach. Dowodem tego jest ten szpital (Szpital Powiatowy w Rykach – PAP). Przeznaczyliśmy z górą 40 miliardów złotych więcej w ciągu pięciu lat na naprawę służby zdrowia, ale to wszystko jest ciągle za mało” – powiedział.

Dodał, że rząd chce nadal poprawiać jakość ochrony zdrowia, kształcić nowe kadry medyczne, by ułatwić dostęp do specjalistów. “To jest jeden z głównych obszarów naprawy służby zdrowia – udostępnienie w szerokim zakresie wizyt u specjalistów. To jedna z bolączek, wąskich gardeł, które będziemy starali się jak najszybciej zaadresować” – powiedział.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.(PAP)

autorzy: Klaudia Torchała, Rafał Białkowski

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close