Polska

Polska uznaje japoński „paszport szczepień” przeciw Covid-19

Podróżni z japońskim „paszportem szczepień” przeciw Covid-19 będą traktowani ulgowo i nie będą musieli przechodzić samoizolacji w Polsce, Włoszech, Austrii, Bułgarii i Turcji – podał w czwartek dziennik „Yomiuri Shimbun”, powołując się na rząd Japonii.

„Planujemy kontynuować koordynację z innymi państwami, by stopniowo wydłużać listę krajów” – powiedział w środę na konferencji prasowej główny sekretarz japońskiego rządu Katsunobu Kato.

Po przybyciu do jednego z pięciu krajów podróżni dysponujący japońskim „paszportem szczepień” będą mogli liczyć na ułatwienia, które wymieniono na stronie internetowej japońskiego MSZ – przekazał „Yomiuri Shimbun”.

Lokalne władze japońskich miast zaczną w poniedziałek przyjmować wnioski o „paszporty szczepień”. Mają one być wydawane za darmo, początkowo w formie papierowej, choć władze Japonii planują w przyszłości przejść na wersje elektroniczne i aplikacje mobilne. (PAP)

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close