Zdrowie

Niektóre kalorie bardziej szkodliwe

Podczas gdy kalorie z każdej żywności mogą potencjalnie zwiększać ryzyko otyłości i innych chorób kardiometabolicznych, 22 badaczy zgadza się, że słodzone cukrem napoje odgrywają wyjątkową rolę w chronicznych problemach zdrowotnych. Ryzyko choroby wzrasta nawet wtedy, gdy napoje są spożywane w ramach diety, która nie powoduje przyrostu masy ciała.

Jest to tylko jeden z wniosków opublikowanych wczoraj w dokumencie roboczym grupy badaczy, którzy uczestniczyli w konferencji akademickiej CrossFit Foundation w USA. Artykuł zawiera obszerny przegląd aktualnej wiedzy naukowej na temat diety, która może prowadzić do otyłości, chorób układu krążenia i cukrzycy typu drugiego.

Zawarty w gazecie konsensus dotyczący słodzonych napojów jest szczególnie istotny w świetle toczącej się dyskusji o potencjalnej szkodliwości napojach gazowanych.

Nowością jest to, że jest to imponująco duża grupa naukowców z bogatym doświadczeniem w dietetyce, zgadzając się z wnioskiem, że słodzone cukrem napoje zwiększają ryzyko wystąpienia kardiometabolicznych czynników ryzyka.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close