Polska

Niedzielski: głównym źródłem zakażeń w woj. śląskim była transmisja wirusa przez ruch graniczny

Przyjmujemy taką tezę, że głównym źródłem zakażeń w woj. śląskim była transmisja wirusa przez ruch graniczny – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Potwierdzeniem tego jest fakt, że południowe powiaty tego województwa są w tej chwili w najgorszej sytuacji – dodał.

Adam Niedzielski wziął udział w środę w konferencji prasowej w Katowicach po spotkaniu sztabu kryzysowego na temat sytuacji w szpitalach w woj. śląskim.

“Głównym źródłem, przynajmniej taką tezę przyjmujemy, zakażeń była transmisja wirusa przez ruch graniczny, bo ten szczyt czy kulminacja trzeciej fali w Czechach miała miejsce mniej więcej trzy tygodnie temu, a u nas pojawiło się później. Potwierdzeniem tego jest również fakt, że południowe powiaty województwa śląskiego są w tej chwili w najgorszej sytuacji” – powiedział Niedzielski.

Szef resortu zdrowia dodał, że na razie uzgodniono, szczególnie w okresie okołoświątecznym, wzmocnienie kontroli na granicy z Czechami.

“Przypomnę (…), że w ostatnich dniach zostało wydane rozporządzenie Rady Ministrów, które uszczelnia ruch transgraniczny, nie tylko w kontekście Czech, ale również w kontekście Niemiec. Wiemy, że tutaj też ludzie podróżują z pracy i w tym okresie okołoświątecznym również będą podróżowali, więc myślę, że to uszczelnienie granicy jest właśnie takim, można powiedzieć, dodatkowym obostrzeniem, które powinno poprawić sytuację tutaj, w regionie” – dodał Niedzielski.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close