Polska

NFZ: od 11 stycznia potwierdzanie profili zaufanych znów możliwe w placówkach Funduszu

Od 11 stycznia 2021 r. wznawiamy potwierdzanie profili zaufanych w naszych placówkach; pomożemy też zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) – poinformował NFZ. Ułatwi to – jak wskazał Fundusz – zapisywanie się na szczepienie przeciwko COVID-19.

Na szczepienie przeciwko COVID-19 można będzie zapisać się między innymi przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Jedną z możliwości logowania się na IKP jest logowanie przez profil zaufany.

“Jeśli go nie masz, zarejestruj wniosek o profil przez internet i przyjdź do naszej placówki od poniedziałku 11 stycznia, aby go potwierdzić” – zachęca NFZ.

Aby potwierdzić profil zaufany trzeba okazać ważny dokument ze zdjęciem. Pracownik wydrukuje wniosek i poprosi o podpis. Profil zaufany zostanie potwierdzony i będzie ważny przez 3 lata.

NFZ przypomina, że w placówkach funduszu przestrzegane są przepisy sanitarne. Interesanci muszą zasłonić usta i nos oraz zdezynfekować ręce. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close