Kultura

MOCAK: Czwartki z Kolekcją. Janek Simon

We wrześniu oraz październiku w ramach projektu Czwartki z Kolekcją prezentujemy animację Janka Simona Odlot (2003–2004). W projekcji słychać startującą rakietę i widać kłęby dymu spowijające najbardziej rozpoznawalne budowle Starego Miasta w Krakowie. Wieża ratuszowa, wieże kościoła Mariackiego i katedry wawelskiej zostają kolejno wystrzelone ku niebu. Praca może być interpretowana na dwa sposoby: jako wizja katastrofy lub sugestia wyzwolenia się miasta od ciążącego mu balastu historii i otwarcia się na współczesność. Tytuł wydaje się jednak sugerować, że tego drugiego stanu można doświadczyć jedynie w wizji narkotycznej.

Janek Simon (1977, Polska) – autor wideo, obiektów i akcji artystycznych. W swojej sztuce analizuje trywialną stronę rzeczywistości wirtualnej. Proponuje absurdalne i ironiczne sposoby na wykorzystanie i zmianę pierwotnej funkcji przedmiotów.

Pokazy odbywają się przez cały dzień w godzinach otwarcia Muzeum (11–19). W czwartek wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest darmowy.

Janek Simon, Odlot, 2003–2004, animacja, 6 min 44 s, Kolekcja MOCAK-u
Janek Simon, Odlot, 2003–2004, animacja, 6 min 44 s, Kolekcja MOCAK-u
Janek Simon, Odlot, 2003–2004, animacja, 6 min 44 s, Kolekcja MOCAK-u
Tagi

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close