Kraków

Małopolskie: marszałek Senatu podziękował zaangażowanym w walkę z pandemią w Wieliczce

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wziął we wtorek w Wieliczce udział w uroczystości, podczas której władze tego miasta złożyły podziękowania osobom niosącym pomoc w czasie pandemii Covid-19.

„Proszę przyjąć ode mnie ogromne wyrazy wdzięczności i podziękowania za to co wszyscy zrobiliście, żeby Wieliczka przetrwała pandemię, ludzie jak najmniej ucierpieli, a życie było bardziej znośne i wszyscy mogli doczekać czasu, kiedy pandemia całkiem wygaśnie” – mówił marszałek Senatu do osób zgromadzonych podczas uroczystości w wielickiej Mediatece.

Jak podkreślił Grodzki, działalność osób zaangażowanych w walkę z pandemią na różnych odcinkach, nie baczących na zagrożenie, jest najlepszą egzemplifikacją łacińskiej sentencji: „Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere” („na ile żyjemy dla innych, na tyle żyjemy dla siebie”).

„Stanowicie znakomity przykład, że niezależnie od miejsca, w którym was życie postawiło, świadomie, bądź nieświadomie tę maksymę wdrażaliście w życie” – mówił marszałek Senatu.

„To jest fundament, na którym można budować solidarność społeczną, wzajemne zrozumienie, wzajemny szacunek, a z pewnością będzie to korzystne dla przyszłości naszej ukochanej ojczyzny” – powiedział Grodzki.

Marszałek Senatu podkreślił, że to czy pandemia całkowicie wygaśnie zależy od tempa szczepień, przestrzegania obowiązujących obostrzeń oraz podstawowych reguł sanitarnych. „To się na pewno opłaca” – wskazał.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł podkreślił, że podczas uroczystości uhonorowano tylko niewielką część zaangażowanych w walkę z pandemią w tym mieście.

„Chcieliśmy tym spotkaniem wam podziękować, że jesteśmy razem i funkcjonujemy w różnych obszarach, po to żeby mieszkańcy czuli się dobrze. Największymi bohaterami tej sytuacji, oprócz lekarzy i innych służb walczących bezpośrednio z Covid-19, są osoby obsługujące usługi komunalne i skierowane do mieszkańców” – zaznaczył.(PAP)

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close