Świat

Lewandowski z Barceloną zdobywa Superpuchar Hiszpanii w Rijadzie

W niedzielę Barcelona została zwycięzcą Superpucharu Hiszpanii po rozegraniu historycznego meczu w Rijadzie. Kataloński klub pokonał broniący tytułu Real Madryt, uzyskując wynik 3-1 na międzynarodowym stadionie Króla Fahda w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej.

Pierwszy gol dla Barcelony zdobył Gavi w 33. minucie, a następnie Lewandowski podwoił przewagę Barcy na koniec pierwszej połowy. Pedri wzmocnił wynik drużyny trzecim golem w 69. minucie. Benzema zapewnił Realowi Madryt gol pocieszenia w 93. minucie, jednak wówczas było już za późno na zmianę wyniku.

Arabia Saudyjska odniosła sukces w roli gospodarza Superpucharu Hiszpanii, co stanowiło część misji królestwa dotyczącej rozgrywania w kraju międzynarodowych turniejów i wydarzeń sportowych. Potwierdziło to wysokie zdolności królestwa w zakresie organizacji najwybitniejszych i najważniejszych wydarzeń oraz jego rolę jako ośrodka skupiającego światowe imprezy sportowe.

Królestwo gościło to ważne wydarzenie w ramach serii międzynarodowych turniejów i wydarzeń sportowych Diriyah Season 2022 organizowanych pod patronatem Ministerstwa Sportu. Służą one realizacji celów „Wizji 2030” wyznaczonych przez królestwo i są jedną z inicjatyw w ramach programu „Jakość życia”. Dzięki najbardziej spektakularnym i największym międzynarodowym wydarzeniom sportowym goście Diriyah Season mogą doświadczyć niesamowitych wrażeń i wziąć udział w fantastycznych inicjatywach.

Źródło: AETOSWire

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close