Zdrowie

Koronawirus: Ostrzeżenia dla podróżnych

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

W związku z ogniskami COVID-19 w północnych Włoszech, rząd włoski wydał dekret, na mocy którego zakazano wstępu oraz opuszczania 10 gmin w Lombardii oraz jednej gminy w Wenecji Euganejskiej.

W niektórych miastach odwołano imprezy masowe, zamknięto miejsca spotkań publicznych oraz szkoły.

Łącznie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 24 lutego 2020 r. odnotowano 79 360 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 2 618 zgonów (3,1 %).

Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się poniżej:

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Wiesz, że każde dotknięcie np. klamki, poręczy w autobusie czy nawet pieniędzy sprawia, że na nasze ręce dostaje się od 100 do 10 tys. drobnoustrojów? Wystarczy dotknąć nieumytymi rękami okolic oczu, nosa, ust i jesteśmy narażeni na ryzyko infekcji. Wystarczy jednak kilkadziesiąt sekund, by oczyścić ręce z 90% procent bakterii. Pamiętaj by po umyciu rąk przetrzeć je jednorazowym ręcznikiem, użyj go też do zakręcenia kranu. #zdrowie #wirusy #bakterie #medycyna #grypa #mukowiscydoza #cf #cysticfibrosis #chorobyrzadkie #raredisease #doctor #lekarz #lekarze #medicine #coronavirus #koronawirus #rece #mycierak #health #healthy #nurse #przedszkole #szkola #oddechzycia

Post udostępniony przez Pielęgniarka Anna Oskrzelik (@pielegniarkaoskrzelik)

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close