Koronawirus w Polsce

Koronawirus a wiosna: potrzebne będzie wprowadzenie restrykcji

W sytuacji, gdy pogoda się trochę poprawia, potrzebne będzie wprowadzenie restrykcji, które pozwolą nam nadal utrzymywać tę niską krzywą wzrostu zachorowań z powodu koronawirusa – powiedział w poniedziałek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Gowin, oceniając w radiowej Jedynce, poziom wzrostu zachorowań w Polsce na koronawirusa powiedział, że przed Polakami są “trzy rozstrzygające tygodnie”. “Wydaje mi się, że w tym momencie już jest pora na podjęcie dalszych działań, dalszych restrykcji” – dodał.

Przypomniał, że w poniedziałek zbiera się rządowy zespół zarządzania kryzysowego. “Będziemy na ten temat debatować” – zapowiedział wicepremier Gowin.

“W mojej ocenie, w sytuacji, gdy pogoda się trochę poprawia, coraz więcej osób wylega chociażby na bulwary Wisły w Krakowie, w Warszawie potrzebne będzie jednak wprowadzenie restrykcji, które pozwolą nam nadal utrzymywać tę niską krzywą wzrostu zachorowań” – powiedział szef resortu nauki.

Według danych Ministerstwa Zdrowia z poniedziałku rana obecnie jest 649 potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce. Siedem z zakażonych osób zmarło. (PAP)

autor: Katarzyna Krzykowska

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close