Kultura

Kino dla Seniora zaprasza na darmowy seans w Krakowie

Klub Seniora DOM zaprasza emerytów na darmowy seans filmowy w Krakowie. W ramach „Kina dla Seniora” będzie można obejrzeć chwaloną przez krytyków komedię „Teściowie 2″ (która swoją premierę miała 15 września). W doborowej obsadzie filmu znaleźli się m.in. Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Adam Woronowicz, Eryk Kulm Jr oraz Ewa Dałkowska. Warto przypomnieć, że „Teściowie 2” to kontynuacja świetnie przyjętego, zarówno przez widzów jak i krytyków, komediowego hitu „Teściowie”, który z kolei był adaptacją niezwykle popularnej sztuki teatralnej „Wstyd” autorstwa Marka Modzelewskiego.

Jesienna edycja „Kina dla Seniora” startuje w październiku. Seniorzy obejrzą za darmo hit kinowy „Teściowie 2” z gwiazdami polskiej sceny w rolach głównych. Kontynuacja komedii „Teściowie”, która w 2021 roku podbiła serca widzów nie tylko w Polsce, ale również za granicą (film dostał m.in. Nagrodę Publiczności podczas 40. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Vancouver) będzie wyświetlana specjalnie dla seniorów m.in. w krakowskim Kinie Mikro (12 października o godzinie 13:00). Ze względu na duże zainteresowanie seansami obowiązują wcześniejsze zapisy.

Jak można zarezerwować miejsce?

Sala kinowa pomieści ograniczoną liczbę osób, więc organizator wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc. Można to zrobić pod numerami telefonów: 801 005 801 lub 530 000 344 w godzinach 9:00-17:00 (koszt połączenia według taryfy operatora, jak za połączenie krajowe).

Kto jest organizatorem wydarzenia?

Za organizację „Kina dla Seniora” oraz inne działania aktywizujące osoby starsze odpowiada „Klub Seniora DOM”, który działa od ponad ośmiu lat. Inicjatywa ma pomóc osobom starszym „wyjść do ludzi”, poznać rówieśników, spędzać miło czas. Dotychczas darmowe seanse filmowe były organizowane m.in. w Gdańsku, Elblągu, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Toruniu, Katowicach oraz Wrocławiu.

W skrócie: Co, gdzie, kiedy?

• 12 października o godzinie 13:00 w krakowskim Kinie Mikro (ul. Lea 5)
• Film: „Teściowie 2”, premiera 2023 r. W obsadzie m.in.: Maja Ostaszewska. Małgorzata, Izabela Kuna. Wanda ; Adam Woronowicz
• Zapisy pod nr telefonu 801 005 801 lub 530 000 344 w godzinach 9:00-17:00.

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close