BiznesWiadomości

Już jutro Festiwal Pracy JOBICON! Wpadnij do Tauron Arena!

Już 12 marca Pracuj.pl organizuje w Krakowie Festiwal Pracy JOBICON. To wydarzenie dla młodych specjalistów, studentów i absolwentów, które łączy spotkanie z setką pracodawców, inspirujące wykłady, wystąpienia gwiazd oraz praktyczne sesje z trenerami HR. Gośćmi specjalnymi będą Dorota Wellman i Maciej Musiał. Z okazji wydarzenia przyjrzeliśmy się też zarobkom absolwentów w woj. małopolskim. Zapraszamy!

Miejsce: Tauron Arena Kraków, al. Pokoju 128

Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00 – 17:30

Bezpłatny bilet do pobrania na stronie jobicon.pracuj.pl/krakow

Goście specjalni: Dorota Wellman, Maciej Musiał, Paweł Opydo, Dariusz Gadowski, Niebezpiecznik.pl, Google Internetowe Rewolucje i inni.

W programie m.in. symulacje rozmów o pracę i analizy CV z ekspertami.

JOBICON w kilku słowach

Festiwal Pracy JOBICON to wydarzenie stworzone z myślą o studentach i absolwentach, którzy chcą połączyć praktyczne poszukiwania pracy z rozwojem osobistym. Edycja krakowska odbędzie się 12 marca w Tauron Arena. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie jobicon.pracuj.pl/krakow.

W zeszłym roku JOBICON po raz pierwszy odbył się w Krakowie, zgromadził ponad 4500 odwiedzających i 75 firm. W tym roku chcemy powtórzyć ten wynik. Nazwaliśmy nasze wydarzenie Festiwalem Pracy bo chcemy, by wykraczało poza tradycyjną formułę targów. Dla firm to okazja do bezpośrednich spotkań z talentami w inspirującej atmosferze, łączącej zdobywanie wiedzy o rynku pracy z dobrą zabawą. Dlaczego to ważne? W wielu branżach panuje dziś tzw. rynek pracownika, widoczny szczególnie w dużych miastach – opowiada Emilia Dąbrowska, Marketing Product Owner w Grupie Pracuj.

Program: gwiazdy i eksperci o pracy

Podczas serii wystąpień uczestnicy zapoznają się z ciekawymi historiami ludzi ze świata biznesu, nauki i mediów. Gościem specjalnym Festiwalu Pracy JOBICON w Krakowie będzie Dorota Wellman – lubiana i ceniona dziennikarka, producentka programów radiowych oraz telewizyjnych, laureatka Wiktora i najcenniejsza gwiazda roku 2018 wg rankingu Forbes. Uczestnikom JOBICONU opowie o tym, jak nie bać się zmian i dlaczego umożliwiają one osiągnięcie sukcesu. Drugim gościem specjalnym podczas wydarzenia będzie Maciej Musiał, aktor i producent serialowy, który w tym roku znalazł się wśród 30 najbardziej wpływowych młodych gwiazd w Europie na prestiżowej liście „30 Under 30” amerykańskiego Forbes’a. Uczestnikom JOBICONU, podczas wywiadu, opowie o tym, jak ciężką pracą, spełniając swoje marzenia osiągnąć sukces, w tak młodym wieku.

W programie znalazły się m.in. warsztaty dotyczące marketingu internetowego, przygotowane przez doradców w projekcie Google Internetowe Rewolucje. Specjaliści szkoły IT Coders Lab opowiedzą o perspektywach pracy w branży IT. Z kolei autorzy serwisu Niebezpiecznik.pl przedstawią sposoby na to, jak chronić swoją prywatność w sieci i zarządzać treściami, które mogą znaleźć na nasz temat pracodawcy. Ponadto od ekspertów Pracuj.pl będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób przygotować się do negocjacji wynagrodzenia. Rozmowy na ten temat poprowadzi znany Youtuber – Paweł Opydo (191 tysięcy subskrypcji).

Zarobki absolwentów w woj. małopolskim

Z okazji wydarzenia zespół portalu zarobki.pracuj.pl przygotował dane o zarobkach “na start” w województwie małopolskim, otrzymywanych przez absolwentów w różnych specjalizacjach. Po jakich kierunkach mogą liczyć na najwyższe pensje? Najlepszymi zarobkami wśród pracowników posiadających do 2 lat doświadczenia zawodowego mogą pochwalić się eksperci od technologii, a także początkujący finansiści i bankowcy, pracownicy działów zakupów czy inżynierowie.

5 500 zł brutto – to kwota, jaką przeciętnie otrzymują w woj. małopolskim na start osoby pracujące przy rozwoju oprogramowania. Za nimi w zestawieniu znajdują się administratorzy IT oraz pracownicy branży finansowej (4400 zł brutto). Nieco niższe zarobki otrzymują pracownicy działów zakupów, inżynierowie oraz bankowcy – po 4300 zł brutto. W czołówce znaleźli się także HR-owcy (4200 zł), osoby zatrudnione w zakresie badań i rozwoju oraz marketingu (4100 zł).

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close