Koronawirus na Świecie

Iran: prezydent zapowiada otwarcie meczetów w niektórych częściach kraju

Prezydent Iranu Hasan Rowhani zapowiedział w niedzielę, że planuje zezwolić na ponownie otwarcie meczetów w częściach kraju, konsekwentnie wolnych od epidemii koronawirusa. To początek znoszenia ograniczeń społecznych w tym kraju.

Rowhani wyjaśnił, że Iran, najbardziej dotknięty koronawirusem kraj na Bliskim Wschodzie, zostanie podzielony na regiony biały, żółty i czerwony w zależności od liczby infekcji i zgonów. Nie określił jednak, kiedy kodowanie kolorami wejdzie w życie.

Działalność w każdym regionie będzie ograniczona odpowiednio do natężenia epidemii. Obszary wolne od zakażeń zostaną oznaczone jako białe i meczety będą mogły zostać tam ponownie otwarte. Prezydent zapowiedział, że na terenach tych wznowione zostaną także piątkowe modlitwy.

Rowhani podkreślił, że oznaczanie kolorami może się zmieniać w zależności od rozwoju sytuacji. Wiceminister zdrowia Iradż Harirczi powiedział w telewizji państwowej, że obecnie 116 powiatów w tym kraju można uznać za białe i 134 żółte.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Iranie przekroczyła w niedzielę 90 tysięcy. Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło 5 710 osób. (PAP)

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close