Kraków

Inwestycje, które realnie zmieniają życie Mieszkańców

Z upoważnienia Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity zostały wydane kolejne „zridy”. Dobre wiadomości przekazujemy Mieszkańcom Jaśkowic w gminie Skawina oraz Tylmanowej w gminie Ochotnica Dolna. Tym razem są to decyzje dotyczące mniejszych inwestycji, ale to właśnie budowa chodnika czy zatoki autobusowej niejednokrotnie realnie wpływa na komfort codziennego życia i bezpieczne poruszanie się po drogach.

Dzięki pierwszemu „zridowi” możliwa jest rozbudowa drogi krajowej nr 44 w miejscowości Jaśkowice. Powstaną: chodnik, kanał technologiczny; przebudowana zostanie sieć telekomunikacyjna i system odwodnienia drogi. Ale to nie wszystko. Rozbudowane zostaną także zjazdy i dojścia do furtek w miejscowości Jaśkowice. Dlaczego to takie ważne? Ta niewielka podkrakowska miejscowość leży w gminie Skawina przy jednej z najbardziej ruchliwych dróg krajowych w Małopolsce. Każdego dnia poruszają się po niej także piesi i rowerzyści. Nowo wybudowany chodnik podniesie zatem znacząco ich bezpieczeństwo.

Dobre wieści płyną także do gminy Ochotnica Dolna. Druga z wydanych decyzji dotyczy bowiem rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 969 w Tylmanowej. W ramach inwestycji powstanie zatoka autobusowa o szerokości 3 m. Pobocze zostanie utwardzone, pojawi się też oświetlenie uliczne. Rozbudowa 90-metrowego odcinka drogi przyniesie zatem całkiem nową jakość korzystania z tego miejsca.

W przypadku obu inwestycji decyzjom został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że inwestor może od razu rozpoczynać prace.

– Te niewielkie z pozoru inwestycje przynoszą często największą ulgę Mieszkańcom, w sposób bardzo konkretny i namacalny poprawiając ich bezpieczeństwo. Wyzwania administracyjne już za nami, wszystkie dokumenty podpisane. Życzę inwestorom sprawnej realizacji zadań, na które tak bardzo czekają Mieszkańcy – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Inwestycja w Jaśkowicach w całości finansowana jest z budżetu państwa. Szacunkowy koszt realizacji zadania wynosi 2 271 116,00 zł. Zadanie to ujęte jest w Programie Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych (PLMN), który stanowi załącznik do rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych ( PBDK) na lata 2014 – 2023.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Tagi
Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close