Aktualności

Hiszpania spodziewa się nawrotu epidemii

Premier Pedro Sanchez wezwał w niedzielę obywateli kraju do przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego w związku ze spodziewanym nawrotem epidemii koronawirusa. W Portugalii w dalszym ciągu nie słabnie dynamika zakażeń.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej premier ostrzegł, że obywatele powinni być gotowi na nawrót licznych przypadków infekcji. “Zagrożenie ze strony koronawirusa nie minęło. (…) Teraz musimy lepiej przygotować się na nadejście drugiej fali epidemii” – powiedział Sanchez.

Z podanych przez jego rząd w niedzielę statystyk wynika, że w ciągu tygodnia w Hiszpanii nie nastąpił żaden zgon wskutek Covid-19, a łączna liczba zmarłych wynosi 27 136. Z kolei przypadki zakażenia szacowane są obecnie na 243 928, czyli o 323 zakażenia więcej wobec podanych w sobotę przez hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

Wciąż wysoka dynamika zakażeń notowana jest w Portugalii, gdzie podczas ostatniej doby potwierdzono 227 kolejnych infekcji. Zarówno władze sanitarne, jak i komentatorzy wskazują, że pod względem nowych przypadków zakażeń Portugalia należy do europejskiej czołówki.

Analitycy uniwersytetu medycznego w Porto przypominają, że od ponad miesiąca w Portugalii liczba dobowych zakażeń SARS-CoV-2 utrzymuje się na poziomie przekraczającym 200 przypadków.

Ze statystyk ministerstwa zdrowia wynika, że do niedzielnego popołudnia liczba zanotowanych w Portugalii zachorowań na Covid-19 wzrosła do 36 690.

W ciągu ostatniej doby portugalskie służby medyczne potwierdziły też pięć kolejnych zgonów u pacjentów zainfekowanych koronawirusem. Łączna liczba ofiar śmiertelnych w tym kraju wynosi już 1517.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close