Kraków

Groził sędziom w Nowym Sączu. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili i przy współpracy z krakowskimi policjantami zatrzymali mężczyznę, który w wiadomości wysłanej drogą elektroniczną groził sędziom i pracownikom jednego z wydziałów Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

W niedzielę, 13 stycznia br. do skrzynki elektronicznej jednego z wydziałów Sądu Rejonowego w Nowym Sączu trafił mail z groźbami, o czym niezwłocznie poinformowano sądeckich policjantów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za te pogróżki. Jeszcze tego samego dnia około g. 17:30, dzięki współpracy sądeckich i krakowskich funkcjonariuszy, mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo został zatrzymany w stolicy Małopolski.

W toku prowadzonych działań policjanci przeszukali mieszkania 30-latka zarówno w Nowym Sączu, jak i w Krakowie zabezpieczając sprzęt komputerowy i telefon komórkowy należący do sprawcy. 15 stycznia mężczyzna usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem sędziów i pracowników cywilnych sądu . Zgodnie z art. 190 § 1 Kodeksu karnego za to przestępstwo grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.Ponadto sądeccy kryminalni wnioskowali do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, by ta zwróciła się z wnioskiem do Sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny. 17 stycznia Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją 30-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami.

Małopolska Policja

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zajrzyj również tutaj
Close
Back to top button
Close