Polska

Dworczyk: system działa sprawnie, rejestracja na szczepienia trwa

System działa sprawnie, rejestracja trwa. Zachęcam już zapisane osoby, by przekonywały swoich znajomych i bliskich do szczepień przeciwko COVID-19 – napisał w nocy z poniedziałku na wtorek w mediach społecznościowych szef KPRM Michał Dworczyk.

O północy we wtorek możliwość zarejestrowania się na szczepienie przeciwko COVID-19 uzyskały osoby w wieku 18-29, które od stycznia do marca wypełniły formularz zgłoszenia chęci szczepienia.

“System działa sprawnie, rejestracja trwa. Zachęcam już zapisane osoby, by przekonywały swoich znajomych i bliskich do szczepień, bo to najkrótsza droga na szybki powrót do normalności” – napisał w nocy z poniedziałku na wtorek szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

W Polsce wykonano dotąd prawie 12 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami szczepionek firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, jest blisko 3 mln osób – wynika z informacji zamieszczonej w poniedziałek na rządowej stronie poświęconej szczepieniom.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close