Polska

Dworczyk: nie słyszałem dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe

Nie słyszałem dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe; w maju ruszamy z kampanią pro frekwencyjną i jesteśmy przekonani, że wpłynie ona pozytywnie na decyzję o szczepieniach – mówił we wtorek w Radiu Zet szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień poinformował, że obecnie rząd nie planuje otwierania całodobowych punktów szczepień.

Pytany o propozycję wprowadzenia obowiązkowych szczepień, wykluczył, jakoby była ona rozważana.

“Polacy chętnie się szczepią, czego dowód mieliśmy w ostatnią majówkę. Rośnie też, przynajmniej deklaratywna, bo wynikająca z badań prowadzonych regularnie, liczba osób zainteresowanych szczepieniem; i na razie nie słyszałem takich dyskusji o tym, żeby szczepienia przeciw COVID-19 miały być obowiązkowe” – mówił Dworczyk.

Dopytywany, czy będą wprowadzone zachęty dla osób, które wahają się w sprawie szczepienia, minister odparł, że nie ma w tej chwili konkretnej propozycji “stworzenia katalogu” dodatkowych zachęt.

“W maju ruszamy z kampanią pro frekwencyjną i jesteśmy przekonani, że ona wpłynie pozytywnie na gotowość i decyzję o szczepieniach” – podkreślił Dworczyk.

Pytany, czy zgodnie z deklaracją udało się zaszczepić do końca kwietnia wszystkie osoby powyżej 60. roku życia, odparł, że nie wszyscy seniorzy zostali zaszczepieni.

Według szefa KPRM, wynika to z faktu, że część seniorów 60+ cały czas się zgłasza, a część nie chciała zmienić terminu na wcześniejszy, mimo że otrzymała taką możliwość. Jak zaznaczył, jest jeszcze kilkadziesiąt powiatów, gdzie jest zbyt mało punktów szczepień, które – jak zapewnił – są sukcesywnie uruchamiane.

“W pierwszych dniach maja dokończymy szczepienie osób powyżej 60. roku życia” – zapewnił Dworczyk. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

Kobieta w Krakowie - Portal dla kobiet

Krakowski Portal

Krakowski Portal - portal informacyjny, wiadomości, aktualności, wydarzenia z Krakowa i regionu - biznes, edukacja, kultura, zdrowie, uroda

Najnowsze artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close